Kamu Kurumu En Az 6500 TL Maaşla 23 Personel Alım İlanı Verildi

Kamu Kurumu En Az 6500 TL Maaşla 23 Personel Alım İlanı Verildi

Kamu Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre alınacak 23 personelin en az 6500 TL maaşla Uzman Yardımcısı/Uzman olarak kurum bünyesinde Ankara ilinde istihdam edileceği belirtiliyor.

TÜBİTAK (BİTO) Bilim ve Toplum Başkanlığı yaptığı açıklamada alınacak 23 personelin en az 6500 TL maaşla Uzman Yardımcısı/Uzman olarak kurum bünyesinde Ankara ilinde istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel şartlar

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (6 personel)

Lisans bölümlerinden; Fizik, Fizik Öğretmenliği, Kimya, Kimya Öğretmenliği, Matematik, Matematik Öğretmenliği, Biyoloji, Biyoloji Öğretmenliği, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Okul Öncesi Eğitim, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (5 personel)

Lisans bölümlerinden; Grafik, Grafik Tasarım, Resim, Resim-İş Öğretmenliği (Grafik Anasanat Dalı), Resim Öğretmenliği (Grafik Anasanat Dalı), Görsel İletişim Tasarımı, Medya ve Görsel Sanatlar Görsel İletişim Sanatı, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (3 personel)

Lisans bölümlerinden; Mühendislik Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Fen Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Teknoloji Fakültesi veya Eğitim Fakültesine bölümlerinden birini bitirmiş olmak aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (2 personel)

Lisans bölümlerinden; Sosyal Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İşletme Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi veya Eğitim Fakültesine bağlı bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (6 personel)

Lisans bölümlerinden; Teknoloji Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Fen Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi veya Eğitim Fakültesine bağlı bölümlerden birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (1 personel)

Lisans bölümlerinden; Teknoloji Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Fen Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi veya Eğitim Fakültesine bağlı bölümlerden birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (1 personel)

Ön Lisans bölümlerinden; Mobil Teknolojileri, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Grafik Tasarım, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik veya İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı/Uzman için aranan nitelikler (1 personel)

Ön Lisans bölümlerinden; Basım ve Yayın Teknolojileri, Basın ve Yayıncılık, Pazarlama veya Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

İlana başvuruda bulunmak için kurum internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir (Başvuru için özgeçmiş oluşturduktan sonra referans kod seçilerek, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur). 

Adaylar başvurularını en geç 7 Temmuz 2020 tarihi saat 17:00'ye kadar yapabileceklerdir.

İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.