Kayyum Atanan Şirketten Atılan Çalışanın Başvurusu Reddedildi

Kayyum Atanan Şirketten Atılan Çalışanın Başvurusu Reddedildi

Terör Örgütü nedeniyle kayyum atanan bir şirkette insan kaynakları müdürü olarak görev yapan bir personelin işe iade için açtığı dava Yargıtay tarafından reddedildi.

Kayyum Atamanın Mantığı Gereği Çıkarılabilir

Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kayyum atanan bir şirkette insan kaynakları müdürü iken iş akdi feshedilen personel işe iade için dava açtı. İlk derece mahkemesi personel lehine karar verdi. İstinafa götüren davalı vekilleri istedikleri sonucu elde edemedi. Nihayet karar temyiz edildi.

Davacı müvekkili iş akdinin feshedilmesinde herhangi bir gerekçe belirtilmediği sadece kayyum ataması yapıldığının yazdığı ifade edildi. Herhangi bir haklı fesih nedeni olmadığı için işe iade yapılması gerektiği iddia edildi.

Davalı müvekkili ise işçinin olağan hayatın akışına aykırı işlemlerinin tespit edildiğini belirtti. Buna karşılık herhangi bir somut örnek verilmesi. Yargıtay tarafından verilen kararda ise kayyum atanması dolayısıyla şirket yöneticilerinin değiştirilmesinin doğal olduğu ifade edildi. Aksi takdirde kayyum atamanın bir mantığının kalmayacağı ifade edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.