Konya Teknik Üniversitesi 3 Bilişim Elemanı Alacak

Konya Teknik Üniversitesi 3 Bilişim Elemanı Alacak

Konya Teknik Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 3 personelin Bilişim Personeli olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Konya Teknik Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 3 personelin Siber Güvenlik Uzmanı, Ağ Uzmanı ve Sistem Uzmanı olarak üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelikte belirtilen hükümleri kabul etmek ve Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar 20 Mayıs 2020 – 5 Haziran 2020 tarihleri arasında üniversite resmi internet sayfası üzerinden temin edilecek başvuru formu ve istenilen diğer belgeleri Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla göndererek başvurularını yapacaklardır.

Başvuruda istenen belgeler

Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu, Fotoğraflı Özgeçmiş, Nüfus cüzdanı fotokopisi, E-devletten alınacak adli sicil kaydı, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, E-devletten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezun belgeleri, Eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği, Erkekler adaylar için e-devletten alınan askerliğini yaptığına, ertelettiğine ya da muaf olduğuna dair belge, SGK Hizmet Dökümü, Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini gösterir belge ve  Her bir pozisyon için özel şartlar bölümünde istenilen tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler istenmektedir.

Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 11 Haziran 2020 tarihinde üniversite internet sitesinde ilan edilecektir.

Yazılı ve/veya sözlü/uygulamalı sınavlar 23 - 24 Haziran 2020 tarihlerinde “Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonu-C Akademi Mah. Yeni İstanbul Cad. No:235/1, 42150, Selçuklu/KONYA” adresinde yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.