Koronavirüse Karşı 15 Dakika ve 1 Metre Kuralı

Koronavirüse Karşı 15 Dakika ve 1 Metre Kuralı
Koronavirüse Karşı 15 Dakika ve 1 Metre Kuralı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca Kabul Gören Uygulama

Dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de ciddi boyutlara ulaşan koronavirüs hakkında çalışmalar devam ediyor. Bu konuda yetkiyi elinde bulunduran Koronavirüs bilim kurulu, virüsün insandan insana bulaşması konusunda dünyaca kabul edilen kriterleri açıkladı. Bilim kurulu üyesi olan Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel, virüsün yakın temasla bulaştığını kabul etmek için en az 15 dakika boyunca 1 metreden yakın bir temasın kurulmuş olması gerektiğini belirtti. Tüm dünyada genel kabulün bu olduğu da Şenel tarafından ifade edildi.

Şenel, koronavirüs ile mücadele konusunda dünyaya göre iyi bir konumda olduğumuzu vurguladı. İlan edilen sokağa çıkma yasağının etkilerinin de önümüzdeki 10 günlük süreç içerisinde belli olacağını vurguladı. Eğer yasak gerçekten olumlu sonuçlar getirecekse uygulamaya devam edilecek. Ancak istenilen başarı elde edilemezse bu durumda ilave tedbirler de masaya yatırılacak.

Şenel, Nisan ayının sonuna kadar vaka sayılarında artış yaşanmaya devam edeceğini de açıkladı. Test sayısına göre vaka sayısında bir düşüş yaşandığını ifade eden Şenel, yoğun bakıma alınan hasta sayısında da düşüş yaşandığını kaydetti. Böylelikle mücadele kapsamında alınan tedbirlerin etkili sonuçlar doğurduğunu da ifade edebiliriz.

Koronavirüse Karşı 15 Dakika ve 1 Metre Kuralı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın