Köylere de Bekçilik Sistemi Getirilebilir

Köylere de Bekçilik Sistemi Getirilebilir
Köylere de Bekçilik Sistemi Getirilebilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sayıları 30 Bini Buldu

Aktif görevde olan bekçilerin sayısı 30 bini buldu. Bekçiler hali hazırda sınırlı yetkilerle görev yapmakta ve esasında polislere yardımcı bir hizmet sunmaktadır. Sayısal verilere bakıldığında da suç oranlarında da büyük bir oranda düşüş yaşandığı gözlemlenmektedir. 

Bakan Soylu Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantıda bekçilik kanunun oldukça eski olduğunu ve gerek dil açısından gerekse de ihtiyaçları karşılama açısından yetersiz kaldığını ifade etti. Ayrıca ilerleyen zamanlarda köylerde bekçi istihdamı sağlamak için kanunda bir değişiklik yapılması gerektiğini dile getirdi. 

Bakan Soylu, bekçilere psikolojik eğitim verileceğini de kaydetti. Böylelikle vatandaşlara yaklaşımların daha doğru bir şeklide yapılması mümkün olacaktır. Bekçiler insan hakları konusunda da eğitim alacaklar. Böylelikle insan haklarının ihlal edilmemesi sağlanacaktır. Zira kimlik sorma konusunda çokça sıkıntılar yaşanmış ve böylesi bir yetkilerinin olup olmadığı tartışılmıştı. Sonuç olarak makul bir sebep olmadan kimlik sorma yetkisinin olmadığına karar verilmişti. 

Bekçi alımları ne zaman yapılacak sorusu da adaylar tarafından sorulan sorular arasında yer alıyor. Ancak bu konuda uzunca bir süredir bir yanıt verilmezken alım yapılacağı yönünde de bir izlenim bulunmamaktadır. Dolayısıyla bir süre daha bekçi alımı yapılmayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Köylere de Bekçilik Sistemi Getirilebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın