KPSS 2020/3 ile 125 Sözleşmeli Memur Alımı Başladı

KPSS 2020/3 ile 125 Sözleşmeli Memur Alımı Başladı

KPSS-2020/3 Tercih Kılavuzu kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne 125 memur alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

ÖSYM tarafından KPSS 2020/3 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuza göre çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne 125 memur alınacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar için süre 8 Ocak tarihinde başlamıştır ve 15 Ocak 2020 günü saat 23.59’a kadar başvurular devam edecektir.

Memur alımları önlisans mezunlarından ve önlisans KPSS ile yapılacaktır. Tapu kadastro meslek yüksekokulu, emlak yönetimi, gayrimenkul yönetimi ve pazarlama gibi bölümlerden mezun olanlar başvuru yapabilecektir. 

Başvuru yapacak olan adaylar 657 sayılı DMK’ya göre memur olma genel şartlarını sağlamalıdır. Alınan adaylar sözleşmeli olarak istihdam edilecektir. Adayların 4 Kasım 2018 tarihinde yapılan önlisans KPSS’den aldıkları puanlar yerleştirmeye esas olacaktır. Adaylar KPSS P93 puan üstünlüğüne göre yerleşecektir. 

Başvuru süresi içinde ÖSYM üzerinden tercihlerini oluşturacaktır. Büro personeli ve tekniker kadrolarına alım yapılacaktır. Başvuru yapan adaylar belirlenen süre içinde 20 lira tercih ücretini ÖSYM adına bankalara ödemelidir. Yerleştirmeler yapılırken en yüksek puan alan adaydan başlayarak asil ve yedek adaylar yerleştirilecektir. Listeye giren adaylar için sözlü sınav yapılmayacaktır ancak güvenlik soruşturması şartı aranmaktadır. Soruşturması olumsuz sonuçlanan adayların yerine yedek adaylar çağrılacaktır. Mülakat şartı olmamasından ötürü adaylar için oldukça avantajlı bir tercih olacaktır.

KPSS 2020/3 ile 125 Sözleşmeli Memur Alımı başvuru kılavuzu ve boş kadroları inceledikten sonra başvuru yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.