Kulu Belediyesi 9 Memur Alımı Yapıyor

Kulu Belediyesi 9 Memur Alımı Yapıyor

Konya Kulu belediyesi tarafından ilk defa atanmak üzere 9 memur alınacaktır.

Başvuru Şartları

Kulu Belediyesi tarafından yayınlanan ilan ile 657 sayılı DMK kapsamında istihdam edilmek üzere 9 memur alımı yapılacaktır. İlan kapsamında 5 memur, 2 veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile 1 avukat alımı yapılacaktır. 

Genel idare hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 7. Dereceden 7 memur alınacaktır. Bu adaylar lisans mezunu olmalıdır ve KPSS P3 en az 50 puan şartını sağlamalıdır. Pozisyonlar kadın ya da erkek adayların başvurusuna uygundur. 

1 avukat alımı için hukuk fakültesi mezunu olmak ve KPSS P3 puanının en az 70 olması gerekir. Bu kişi adalet hizmetlerinde 9. Derecede istihdam edilecektir. 

1 memur alımı içinse adaylar lise mezunu olmalı ve KPSS P94 puanı en az 70 olmalıdır. 

Başvuru Şekli

Belediye tarafından memur alımı için 20 Mart tarihinde ilana çıkılmıştır. Başvurular 20 Mart’ta başlayarak 24 Mart’ta sona erecektir. Başvurular şahsen belediyeye yapılacaktır. Evrak teslimi başvurular esnasında yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır.

Kontenjanın 5 katı kadar aday belirlenerek sözlü sınava alınacaktır. Liste 28 Mart’ta ilan edilecektir. Sözlü sınav 11 Nisan’da yapılacaktır. 100 üzerinden en az 60 alan adaylar başarılı sayılacaktır. Sonuçlar belediye web sitesinden ilan edilecektir. İlandan itibaren 7 gün içinde itiraz edilmesi mümkündür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.