Kurbanlık Fiyatlarına Zam Gelecek Mi? İşte Cevabı…

Kurbanlık Fiyatlarına Zam Gelecek Mi? İşte Cevabı…
Kurbanlık Fiyatlarına Zam Gelecek Mi? İşte Cevabı…
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 Yılı Kurban bayramına sayılı günler kalasıya yeni bir konu meydana geldi. Kurban Bayramında Kurbanlıklara Zam Yapılacak mı?

Bu soruya cevap Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ cevapladı. İşte o sorunun cevabı…

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ:

Fiyatlar bu yıl aşağı yukarı aynı kalacak. Ancak bu, ticaret ve pazarlık işi. Fiyat aslında pazarda belirleniyor. Küçükbaş tercih edilmeli. Çünkü sayısı daha fazla, maliyeti de düşük. Büyükbaş, ithal yem ile beslenirken küçükbaşa ne verirseniz yer. Ayrıca kesilmesi daha kolay olur. Bu arada et, bir meslektir. Kurban Bayramı’nda herkes kasap oluyor. Etlerin çoğu ziyan ediliyor. Paslı bıçaklar ve kıyma makineleri kullanılıyor. Burada ciddi bir israf yapılıyor. İşi uzmanına bırakmak gerek.

Bu Konuya İlişkin Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç:

Restoranların ve otellerin kapalı olması sebebiyle et tüketimi neredeyse yarı yarıya düştü. Dolaysıyla üretim merkezlerinden kesimhanelere hayvan gitmedi. Hal böyle olunca hayvanlar üreticinin elinde kaldı. Bir piyasada mal çok olunca fiyatı düşer. Kurban Bayramı’nda da böyle bir durum yaşıyoruz.

Bu yıl zam yapılmıyor çünkü ürün çok. Eritilmesi gereken hayvan sayısı fazla. Öte yandan yem fiyatlarına yüzde 70 zam geldi. Bunu da göz ardı etmemek lazım. Ancak üreticinin elindeki hayvanı eritmesi için zam yapmama kararı aldık. Kesim yerleri ile ilgili de sıkıntı yaşanmaz. Geçen yıl devletimiz gayet iyi tedbirler aldı. Keza salgın daha yüksek seviyelerdeydi. Bu yıl da aynı tedbirlerin alınacağını düşünüyoruz.

Şeklinde Açıklamalar geldi.

Kurbanlık Fiyatlarına Zam Gelecek Mi? İşte Cevabı…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın