KYK Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak

KYK Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak

KYK bursu kazanan ya da kredi çıkan öğrenciler ödemelerinin ne zaman yapılacağını merakla bekliyor.

KYK Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde KYK burs ve kredi sonuçları açıklanmıştı. Maddi durumu yetersiz görülen öğrencilere burs çıkarken, burs çıkmayanlara ise öğrenim kredisi çıkmıştı. Öğrenciler bu ödemelerin ne zaman yapılacağını merak etmektedir.

KYK resmi sitesi üzerinden yapılan açıklama ile öğrencilere tarih verildi. Yapılan açıklamaya göre taahhütnameyi onaylayan öğrencilere ödemelerin Kasım ayı sonunda yapılacağı belirtildi. Kasım sonunda yapılacak olan ödemede Ekim ve Kasım ayına ilişkin iki aylık ödeme yapılacaktır. Burslar geçtiğimiz yıllarda genellikle gece saatlerinde ödenmekteydi. 00.00 – 03.00 saatleri arasında bursların ödenip ödenmediğini teyit etmek mümkündür. 

Öğrenciler taahhütname öderken burs ve kredi alanlar için farklılık arz edecektir. Burs alanlar derslerinde başarısız olmak gibi şartlar bursunun kesileceğini onaylayacaktır. Kredi alanlar ise eğitimleri bittiği takdirde toplamda ne kadar ödeyecekler ise o miktarı borçlanacaktır. Bu imzaların atılması ile ödemeler Kasım sonunda yapılacaktır. 

Ne Kadar Ödenecek?

2019 yılında ödenecek olan tutarlar üzerinden ödeme yapılacaktır. Lisans ve önlisans öğrencileri için 500 lira, yüksek lisans öğrencileri için 1000 lira ve doktora öğrencileri içinse 1500 lira burs ya da kredi verilecektir. Ocak ayından itibaren ise ön lisans ve lisans öğrencilerine 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira ödeme yapılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.