MEB 2021 BİLSEM Sözlü Sınav Duyurusu Yayımlandı

MEB 2021 BİLSEM Sözlü Sınav Duyurusu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından BİLSEM atamaları için sözlü sınava katılmaya hak kazananların listesini yayımladı. Detaylar haberimizde.

Ülkemizin dört bir tarafında bulunan BİLSEM (Bilim Sanat ve Sanat Merkezi)  atanabilmek için müracaatta bulunan öğretmenlerin sözlü listeleri yayımlandı. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı Bölge Sınav Komisyonları tarafından da sözlü sınava girecekler ve bu sözlü sınavdan başarılı olan adayların BİLSEM'e atamaları yapılacaktır.

Sözlü Sınava günler kaldı

Öğretmenlerin BİLSEM atamasının yapılabilmesi için Bakanlığın  belirlediği  bölge merkezlerinde, bölge sözlü sınav komisyonları tarafından sözlü sınav  yapılacaktır.  Sözlü sınava girecek öğretmenler 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacak olup 100 üzerinden alınan puanların %40'ı hesaplanacaktır.

Her ilde kurulan il öğretmen değerlendirme komisyonları  tarafından Değerlendirme Kriterleri Formu (Ek-2) üzerinden belirlenen puanın %60’ı  hesaplanacaktır. Her iki puanın toplamı ise atamaya esas puan olarak alınacak olup bu puanlara göre öğretmenlerin BİLSEM atamaları yapılacaktır.

1871 Öğretmen Sözlü Sınava Girecek

Daha önce il MEM bünyesinde kurulan İl öğretmen değerlendirme komisyonları  tarafından belirlenen toplam 1871 öğretmen sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır. MEB tarafından açıklanacak olan Bölge sözlü sınav merkezleri ve sözlü sınava ait randevular 8 Mart 2021 tarihinde yayımlanacaktır. Sözlü sınava girecek öğretmenlerin randevu tarihlerini takip etmeleri hak kaybının önlenmesi açısından önem arz etmektedir.

BİLSEM Sözlü Sınav Konuları

İletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti: 20 puan,

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü: 20 puan,

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı: 20 puan,

Liyakat ve topluluk önünde temsil yeteneği:20 puan,

Güncel bilgi, yaratıcılık ve isteklilik :20 p olmak üzere toplam 100 puan olarak hesaplanacaktır.

Bilsem sözlü listeleri.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.