MEB yurtdışına 55 okutman gönderecek

MEB yurtdışına 55 okutman gönderecek

Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışında görev yapacak olan 55 okutman için kılavuz yayınlayarak başvuru şartlarını açıkladı.

Başvuru Şartları 

Üniversitelerin filoloji, tarih veya çeviri bilimi alanlarından mezun olan adaylar arasından toplamda 55 personel yurtdışında görevlendirilmek üzere seçilecek. Ancak adayların sadece lisans mezunu olmaları yeterli olmamaktadır. Zira doktora ya da bütünleşik doktora mezunu olunması aranan şartlar arasında yer almaktadır. Adaylardan ayrıca YDS puanı da talep edilmektedir. Kadrolara göre 50 ya da 70 YDS puanı baraj olarak belirlenmiştir.

Başvuru Tarihleri 

Başvuru şartlarını yerine getiren adaylar 10 ile 15 Ocak 2020 tarihleri arasında başvurularını yapmalıdır. Adayların başvurularının gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı 10 ile 16 Ocak tarihleri arasında incelenecek ve uymayanlar elenecektir. 24 Ocak 2020 tarihinde başvuru şartlarını sağlayan adaylar ilan edilecektir. 23 Şubat 2020 tarihinde ise adaylar sınava alınacaktır. Sonuçlar ise 9 Mart 2020 tarihinde ilan edilecektir. Son olarak yapılacak temsil yeteneği sınavının tarihleri de internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Uzun bir süreç sonunda belirlenecek olan okutmanlar yurtdışında görev yapacaklardır. Mesleki yeterlilik sınavına başvuracak adaylardan 130 lira ücret alınacaktır. Adayların başvuru esnasında verecekleri bilgileri dikkatli bir şekilde vermeleri gereklidir. aksi takdirde atamaları kabul edilmeyecek ve aynı zamanda kişiler hakkında da soruşturmalar başlatılacaktır. Bu nedenle adayların bilgilerini son anda kontrol etmelerinde fayda vardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.