Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Elemanı Alıyor

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Elemanı Alıyor
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Elemanı Alıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların ALES puanı en az 70 olmalıdır. YDS şartı pek çok alanda aranmamaktadır. İlahiyat fakültesine Arap dili alanında öğretim görevlisi alımı için 70 ALES ve 50 YDS şartı aranmaktadır. Rektörlükte çalıştırılacak öğretim görevlisi içinse en az 50 YDS puan şartı aranmaktadır. Teknik bilimler ve sağlık bilimleri gibi bölümlere yapılacak olan alımlar içinse YDS şartı aranmaz.

Öğretim görevlisi kadrosuna başvuran adayların en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olması gerekir. MYO’lara başvuracak olan adaylarda ise uzmanlık alanı aranmaktadır. Tezli yüksek lisans derecesine sahip olanlar ya da en az 2 yıl tecrübe sahibi olan lisans mezunları başvuru yapabilir. 

Başvuru Usulü

Başvurular ilanın yayınlanması ile başlamıştır. İlan tarihi 9 Karalık 2019 tarihidir. Başvurular ise 9 Aralık ile 23 Aralık tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular Üniversite rektörlüğüne yapılacaktır. Adaylar ilk olarak üniversiteye ait web sitesinde bulunan başvuru formunu indirerek doldurmalıdır. Bu formda hangi kadro için başvuru yapıldığı ayrıntılı olarak belirtilmelidir.

Adaylar başvuru yaparken başvuru dilekçesi, nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, diploma, askerlik belgesi, transkript, ALES sonucu, 2 adet biyometrik fotoğraf, yabancı dil sonuç belgesi, tecrübe durumu, SGK hizmet dökümü, adli sicil kaydı sunulacaktır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Elemanı Alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın