Yurtdışına Gönderilecek 488 Öğretmen Seçme Kılavuzu Yayınlandı

Yurtdışına Gönderilecek 488 Öğretmen Seçme Kılavuzu Yayınlandı
Yurtdışına Gönderilecek 488 Öğretmen Seçme Kılavuzu Yayınlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Şartları

Yurtdışında görevlendirilecek 488 öğretmenin belirlenmesinde aranacak şartlar ve izlenecek usuller MEB tarafından yayınlanan kılavuz ile ilan edildi. Buna göre başvuru tarihinin son günü olan 23 Ocak 2020 itibariyle öğretmenlikte 5 yılını doldurmuş olanlar başvuru yapabilecek.

Ancak sözleşmeli ya da vekil öğretmen statüsünde olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
Başvuru yapacak adayların son 5 yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılan yabancı dil sınavlarından 50 ve üzeri almış olmaları gerekmektedir. Hangi branşlardan hangi yabancı dil isteneceği ise yayınlanan kılavuzda yer almaktadır.

En çok öğretmen görevlendirilecek ülkelerin başında 120 öğretmen ile Almanya geliyor. İkinci sırada ise 102 öğretmen ile Gürcistan ve Türk cumhuriyetleri geliyor.

Başvurular 10 ile 23 Ocak 2020 arasında yapılabilecek. 23 Şubat 2020 tarihinde ise sınav yapılacak. Sınava katılmak isteyen adayların 130 lira sınav ücreti ödemeleri gerekmektedir. Başvuru esnasında verilen bilgilerin ve ilgili belgelerin doğru olması son derece önemlidir. Aksi takdirde görevlendirme yapılsa dahi iptal edilecek ve kişi hakkında da soruşturma açılacaktır.

Yurtdışında görev yapmak isteyen öğretmenler için bu imkan oldukça avantaj arz etmektedir. Bu nedenle başvuruların çok sayıda olacağı ve rekabetin üst düzeyde gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Sınav sonuçlarında liyakat esasına göre bir sıralama olması ise en temel temennilerden birisidir.

Yurtdışına Gönderilecek 488 Öğretmen Seçme Kılavuzu Yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın