Memurlar İçin İdari İzin Genelgesi Yayınlandı

Memurlar İçin İdari İzin Genelgesi Yayınlandı
Memurlar İçin İdari İzin Genelgesi Yayınlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Risk Grubundakilere İzin

13 Mart 2020 Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile idari izin genelgesi yayınlandı. İlk olarak memurların yurtdışına çıkışları yasaklandı. Yalnızca zaruri ve ivedi hallerde izin alınmak suretiyle yurt dışına çıkılabilecektir. Virüsün görüldüğü dönemde yurtdışında olan ve yeni dönüş yapan memurlar 14 gün boyunca kendisini karantinaya alacaktır. Karantina süresinin mesaiye denk gelen zamanlarında memurlar idari izinli sayılacaktır. 

Hamileler, süt izni kullananlar, engelliler, yönetici olmayan 60 yaş üstü kamu görevlileri ile Sağlık Bakanlığının belirlediği riskli grupta olanlar da idari izinli sayılacaktır. Sağlık Bakanlığının belirlediği listede ise kanser hastaları, obezite, kalp damar hastalığı olanlar, diyabetliler, organ nakli olanlar ya da solunum güçlüğü gibi kronik hastalığı olanlar bulunmaktadır. Bu kişiler idari izin kapsamına girecektir.

İdari izin 16 Mart 2020 tarihinde başlayacaktır ve 12 gün süreyle devam edecektir. Virüsün durumuna göre bu izinler yeniden değerlendirebilecektir. 

Çocuğu Olanlara İzin

MEB ilk ve ortaöğretimde 1 haftalık tatil ve devamında uzaktan eğitim kararı almıştır. Bu nedenle çocuğu olan memurlara öncelikle izin verilmesi gerekir. Öncelikle okul öncesi ve ilköğretimde okumakta çocuğu olan kadın personele izin verilecektir. Bu kişilerin varsa yıllık izinleri kullandırılacaktır. Yıllık izin hakkı olmayanlar ise mazeret izni kullanacaktır. Böylece karantinada olan çocuklar ailelerinin kontrolünde olacaktır.

Memurlar İçin İdari İzin Genelgesi Yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın