Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri 13 Personel Alacak

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri 13 Personel Alacak
Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri 13 Personel Alacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği yaptığı açıklamada alınacak 13 personelin Uzman Yardımcısı olarak kurum bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1985 ve sonrası), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, Görevini devamlı yapmaya engel bir durum
olmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak (yapmış yahut ertelenmiş veya muaf olmak) TİM ve İhracatçı birliklerinden İş Kanunun 25 inci maddesinde belirtilen nedenlerden dolayı sözleşmesi feshedilmemiş olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca; İngilizce, Almanca, İspanyolca veya Rusça dillerinin herhangi birinden 2017, 2018, 2019 veya 2020 yıllarına ait YDS veya e-YDS en az “70 puan” veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan yabancı dil eşdeğerlik tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak (ikinci yabancı dil tercih sebebi olacaktır)
ve 2018 veya 2019 yılında yapılan KPSS sınavlarının herhangi birinden“P3 puan türünden asgari 70 puan almış” şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı için aranan nitelikler (8 Personel)

Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Lojistik, İstatistik Bölümleri ve Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Muhasebe ve Finans Yönetimi bölümlerinden birinden mezun olmak ve İngilizce, Almanca, İspanyolca veya Rusça dillerinden birini bilmek şartları aranmaktadır.

Uzman Yardımcısı için aranan nitelikler (5 Personel)

Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Gıda Mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak ve İngilizce, Almanca, İspanyolca veya Rusça dillerinden birini bilmek şartları aranmaktadır.

Başvuruda istenen belgeler

Islak imzalı iş talep formu (Haberin devamında bulabilirsiniz), T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı (T.C. kimlik kartı veya nüfus cüzdanı fotokopisi üzerine “doğruluğunu beyan ederim” ibaresinin yazılarak imzalanması gerekmektedir), Son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf, Öğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (yurt dışında yerleşik üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte), KPSS sonuç belgesi, Yabancı dil sınavı sonucunu gösterir belge ve Güncel öz geçmiş (CV) istenmektedir.  
Başvuru şekli ve zamanı

Başvurular en geç 7 Nisan 2020 Salı günü saat 17:00’a kadar şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Sınava katılacak adayların listesi ve sözlü sınav yeri ve zamanı 9 Nisan 2020 Perşembe günü Kurum internet sitesinden yayımlanacaktır.

Başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Talep Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri 13 Personel Alacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın