Memurlara Servis Kalkıyor, Otobüs Kartı Geliyor

Memurlara Servis Kalkıyor, Otobüs Kartı Geliyor

Kamu kurumlarının sunduğu servis hizmeti sona ererek yerine personele toplu taşıma kartı verilmesi için harekete geçildi.

Ücretsiz Kamu Servisi Sona Eriyor

Kamu kurumları tarafından personellerinin işe gelip gitmesi için ücretsiz servis hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmete ilişkin Cumhurbaşkanlığından yeni bir karar alındı.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından kamu çalışanlarının personel servislerine ilişkin rapor hazırlandı. Raporda artık personel servisi kullanılması yerine toplu taşıma kullanılması önerildi. Memurlara toplu taşıma için bilet verilmesi önerildi.

Hazırlanan raporda memurlara servis hizmeti verilmesi ile toplu taşıma kartı kullanılması arasındaki maliyet farkı araştırıldı. Yapılan araştırmada toplu taşıma kullanılmasının daha az maliyetli olduğu belirlendi. Kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanılması için servis uygulamasının kalkması gerektiği belirtildi.

Özellikle büyükşehirlerde büyük fark olacağı raporda gözler önüne serildi. Servislerle kat edilen uzun mesafeler toplu taşıma kartı sayesinde tek fiyat ile daha uygun fiyata kat edilecektir. Açıklanan nedenlerden ötürü kamuda personel servisi uygulamasının kalkması ve toplu taşıma kartına geçilmesinin bir zaruret olduğu belirtildi.

Uygulama Ne Zaman Başlayacak?

Raporda uygulamanın değişeceği tarih de belirtildi. Kamu kurumlarının yaptığı personel servisi temin hizmetinin süresinin dolması ile uygulamaya son verilmesi istendi. Kamu kurumlarının sözleşmelerini yenilememesi istendi. Bundan sonraki süreçte verilecek olan toplu taşıma kartlarına ilişkin çalışma da bu süreç içinde tamamlanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.