Memurlara Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Ne Zaman Çıkacak

Memurlara Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Ne Zaman Çıkacak
Memurlara Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Ne Zaman Çıkacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evden Çalışma Uygulanacak Mı?

Korona virüsün ülkemize de gelmesiyle işyerlerinde tedbirler alınması gerekiyor. Özel sektördeki işyerleri çalışanları için önlemler alıyor ve uzaktan çalışma ihtimalleri dahi değerlendiriliyor. Ancak kamuda çalışan yüz binlerce insan için henüz bir önlem alınmadı. 

İşyerlerinin temizlenmesi, üstün temizlik hijyeninin alınmasının yanı sıra kamu personellerinin bir arada çalışması da önlenmelidir. Yurtdışından gelen personel 14 gün boyunca izinli sayılmalıdır. Ancak bu tedbir yeterli değildir. Virüs artık yurtiçinde de görüldüğü için karantina yeterli değildir. Memurlar kuluçka süresi içinde çalışma arkadaşlarına yayabilir. 

Evden Çalışma Taslağı Hazır Ama Uygulanamıyor

Memurların evden çalışması uzun süredir gündemi meşgul etmektedir. Esnek çalışma taslağı uzun süre önce hazırlandı. Engeli olan ya da bebeği olan gibi çalışanlara kolaylık sağlamak için taslak hazırlandı. Ancak henüz düzenleme Resmi Gazetede yayımlanmadığı için yürürlüğe girmedi.

Çalışanlar evden çalışma halinde esnek çalışma saatlerine sahip olacak aynı maaş ve sosyal hakları alacaktır. İşte bu düzenlemeye şu anda çok ihtiyaç vardır. Virüsün yayılma hızının yüksekliği düşünüldüğünde bir vaka bile olması halinde önlem almak gerekir. Bu yüzden kamuya açık alanlar kapatılmalıdır. Kamu sektöründe çalışan personeller için de önlem almak şarttır. Vatandaş devlet dairesinde iş yapmazsa personel ihtiyacı da olmayacaktır.

Memurlara Uzaktan Çalışma Yönetmeliği Ne Zaman Çıkacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın