Mersin Üniversitesi Sınavsız 28 Sağlık Personeli Alacak

Mersin Üniversitesi Sınavsız 28 Sağlık Personeli Alacak

Mersin Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 28 personelin Hemşire, Sağlık Teknikeri ve Diğer Sağlık Personeli olarak Üniversite Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Mersin Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 28 personelinin 22 Hemşire, 3 Sağlık Teknikeri ve 3 Diğer Sağlık Personeli olarak Üniversite Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

657 sayılı Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Nöbet usulü çalışmaya engel durumu olmamak, 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak (Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır), Hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri durumunda fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

Adaylar ön başvurularını kurum internet sitesinden online olarak yaptıktan sonra 16 Nisan 2020 tarihine kadar üniversitenin personel daire başkanlığına şahsen veya posta yoluyla asıl başvurularını yapacaklardır.

Başvuruda istenen belgeler

Online Başvuru Formu (Sadece Doldurulacak ve Sistemden Gönderilecektir), Ön Başvuru Formu (Bilgisayar Ortamında İndirip Doldurulacaktır), 2018 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi, Diploma Fotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Özel Şart Belgesi (Varsa) ve 1 adet fotoğraf istenmektedir.

Başvuru sonunda yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan adayların listesi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden (2 Nisan 2020) itibaren 15 gün içinde üniversitenin personel daire başkanlığı internet adresinde yayımlanacaktır.

Başvurular 2 Nisan 2020 tarihinde başlayıp 16 Nisan 2020 tarihi mesai bitiminde (17:00) sona erecektir.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.