Pazaryolu Belediyesi Memur Alımı Resmi Gazete'de

Pazaryolu Belediyesi Memur Alımı Resmi Gazete'de

Pazaryolu Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 1 personelin Mühendis olarak belediye bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Erzurum İli Pazaryolu Belediye Başkanlığı yaptığı açıklamada alınacak 1 personelin Teknik Hizmetler sınıfında Mühendis olarak belediye bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Adaylar için aranan genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, yapmış olmak, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak) ve Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Mühendis için aranan nitelikler 

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Başvuru formu (Kurumdan veya Kurum internet sitesinden temin edilecektir), Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilirse kurum tarafından onaylanacaktır), Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilirse kurum tarafından onaylanacaktır), KPSS sonuç belgesi (Barkodlu), Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini yapmasına engel durumu olmadığına dair beyanı, Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilirse kurum tarafından onaylanacaktır) ve 2 Adet biyometrik resim (Biri forma yapıştırılacak) istenmektedir.

Başvuru yeri, tarihi, şekli ve zamanı

Adaylar başvuruda istenen belgeler ile birlikte 27 Nisan 2020 tarihinden 1 Mayıs 2020 günü saat 17:00’a kadar müracaatlarını şahsen, Posta ile veya kurum internet sitesi üzerinden yapabileceklerdir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile 4 Mayıs 2020 tarihinde kurum internet sitesinde ve ilan panosunda ilan edilecektir.

Sözlü sınav 14 Mayıs 2020 tarihinde saat 10:00’da Pazaryolu Belediyesinde yapılacaktır.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.