Metal Sendikası %25,5 Zam Oranında Anlaştı

Metal Sendikası %25,5 Zam Oranında Anlaştı
Metal Sendikası %25,5 Zam Oranında Anlaştı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk 6 Ay %18,49

7 Ekim’de başlayan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri 29 Ocak itibariyle sona erdi. Sabaha kadar devam eden görüşmeler neticesinde anlaşmaya varıldı ve ilk 6 ay için %18,49 yıllık olarak da %25,5 Zam yapılması kararlaştırıldı. Zam görüşmelerinde ilk etapta MESS işçilere ilk altı ay için sadece %6,05 oranında bir zam yapmayı teklif etmişti. Ancak Metal Sendikası bu teklifi kabul etmediği gibi kazanılmış haklarına karşı yapılan müdahaleyi de reddetti. Bu nedenle de uyuşmazlık zabtı tutularak masadan kalkıldı.

İlerleyen süreçte ikinci defa yeniden masaya oturuldu ve bu sefer yüzde 8 oranında bir zam teklifi yapıldı. Bu teklifi de kabul etmeyen Metal Sendikası 15 Ocak tarihi itibariyle grev yapma kararı aldı. Bu kararın ardından bir de miting düzenlendi. Yüksek sayıda katılımın olduğu mitingin ardından yeniden bir toplantı yapıldı. İşte bu toplantıda 48 saate yakın müzakere yapıldı ve sonunda bu zam oranları elde edildi.

Metal Sendikası yetkilileri ve çalışanları alınan bu zammı büyük bir başarı olarak kabul etti. Kazanılmış haklara dokunulmadığı gibi yüksek bir oranda da zam elde edildi. Ayrıca sözleşme en az 2 yıllık olacak vaadi de yerine getirilmiş oldu.

Metal Sendikası %25,5 Zam Oranında Anlaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın