Milyonlarca Lise MYO Lisans Mezununa Merkezi Atamada Yüksek Kontenjan

Milyonlarca Lise MYO Lisans Mezununa Merkezi Atamada Yüksek Kontenjan

KPSS 2021/2 merkezi atama başvuruları öncesi adayların taleplerini gündeme alıyoruz. Atama kontenjanları yüksek tutulabilir mi? iŞTE DETAYLAR...

Kamu personeli sözleşmeli, kadrolu kamu personeli alımları kapsamında milyonlarca LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS mezunu aday mevcut KPSS puanları ile atanmak istiyor. Özellikle kamuda istihdamın son senelerde azaldığı düşünüldüğünde KPSS adayları merkezi atamada yüksek kontenjanları tekrar görmek istiyor.

Mülakatsız kadrolu atama

Merkezi atamaların en önemli olan özelliği kadrolu statüde ve özellikle MÜLAKATSIZ olmasıdır. Adaylar mülakat engeline karşı en temiz ve net atamanın merkezi atamada KPSS puan üstünlüğünün kullanılarak yapılması olarak görüyor.

Mülakatlı atamalar

Merkezi atamaların haricinde diğer bütün kurum ve kuruluşları gerek sözleşmeli kamu personeli alımlarında gerekse kadrolu kamu personeli ve işçi alımlarında mülakat koşulu da koymaktadırlar. Adaylar da gerek mülakatın liyakatten uzak olduğunu gerekse somut ve kesin bir ölçme aracı olmadığı için kamuda olmasının doğru olmadığını düşünmektedirler.

Merkezi atamada en az 20 000 kadro

Evet KPSS 2021/2 atamasında neden 20 000 hatta çok daha fazla kadro olmasın. Tüm atamalar yalnızca merkezi atamada tek seferde yapılacak olsa değil 20 000 bu sayıların kat be katı atamalar kolaylıkla ve liyakatle yapılabilir.

Mülakat ve KPSS puanı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

KPSS merkezi ataması ile kamu personeli alımları mı daha yerinde yoksa mülakatla yapılan memur alımları mı? Çoğumuzun cevabı tabiî ki KADROLU, MÜLAKATSIZ ve MERKEZİ ATAMA olacaktır. Bu kapsamda KPSS merkezi atamada yüksek kontenjan bekleyen adaylar taleplerini ve yorumlarını bu haberimize yazabilir ve paylaşabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.