Muğla Bodrum Belediyesi Personel Alım İlanı Açıklandı

Muğla Bodrum Belediyesi Personel Alım İlanı Açıklandı

Türkiye geneli devam eden personel alım ilanlarına Muğla Bodrum belediyesi de katılmaktadır. Yapılan ilana göre 25 adet personel alınacağı duyurulmuştur. Bu alım ile ilgili diğer detaylar haber içeriğinde yer almaktadır…

Muğla Bodrum belediyesi 25 adet zabıta memuru alım ilanı yayımlanmıştır. Yayımlanan ilana göre başvuracak adayların eğitim düzeyinden boy ve kilo oranına kadar özel ve genel detaylara yer verilmiştir.

Başvuru için gereken ilk detay:

Muğla Bodrum belediyesi 25 adet zabıta memuru alımı için başvuracak adayların herhangi bir fakülte düzeyinde bölüm mezunu olmaları ve bununla birlikte en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmaları istenmektedir. ilana başvuru için herhangi cinsiyet ayrımı yapılmamıştır. Yine birçok ilanda olduğu gibi KPSS puan kısıtına yer verilmiştir. Adayın 2018 KPSS lisanstan P3 puan düzeyinde en az 70 puan alması gerekmektedir.

Başvuru için gerekli olan genel detaylar:

Muğla Bodrum belediyesi 25 adet zabıta memuru alımı başvurularında da diğer memur alımlarında belirlenen 657 sayılı devlet memurları kanunu hükümleri aranmaktadır. Bununla birlikte erkek adaylar için askerlikle ilgilerinin bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olma ya da askerliğini tescil ettirmiş olma şartları aranmaktadır. Başvuruda bulunacak adayın görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık durumunun bulunmaması istenmektedir. 

Başvuru için belirlenen özel detaylar:

ilanda yayımlanan zabıta memurluğu şartlarını taşıyan adayların var ise daha evvel çalışmış oldukları kamu kurum ya da kuruluşlarından disiplin veya ahlaki nedenlerle işten çıkarılmamış olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte başvuracak erkek adaylarda en az 1.67 metre, başvuracak kadın adaylarda ise en az 1.60 metre boy şartı aranmaktadır. Adayların boylarının son iki rakamı ile kiloları arasında en fazla 10 fark bulunması gerekmektedir. Yine adaylardan 30 yaşını doldurmamış olanlar başvurabileceklerdir.

Başvuru için belirlenen belgeler:

Muğla Bodrum belediyesi 25 adet zabıta memuru alımı başvurularında adaylardan bodrum belediyesi internet sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulması istenmektedir. Temin edilecek olan bu form ile birlikte adaylar nüfus cüzdanı, diploma ve mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, en az B sınıfı sürücü belgesi istenmektedir. Bunlara ek olarak adaylardan görevini yapmasına herhangi bir engelinin bulunmadığına dair yazılı beyanı da alınacaktır. Yine erkek adaylardan askerlik durumu ile ilgili yazılı beyan alınacaktır. Adaylardan 6 aylık 3 adet fotoğraf ta istenmektedir.

Başvurular 12 ekim ile 16 ekim arasında mesai bitimine kadar şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır. Posta da meydana gelecek sıkıntılardan aday sorumludur. Muğla Bodrum belediyesi alım duyurusudur.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.