Mülakatları Sona Eren Bekçi Adayları Sonuçları Bekliyor

Mülakatları Sona Eren Bekçi Adayları Sonuçları Bekliyor
Mülakatları Sona Eren Bekçi Adayları Sonuçları Bekliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mülakat Sonuçları Açıklanmalı

18 Mart – 01 Nisan 2019 tarihleri arasında bekçi alımı için ilana çıkılmıştı. Başvurusu kabul edilen adaylar yazılı sınava girdi ve başarılı olanlar sağlık ile fiziki yeterlilik aşamalarından geçti. Son olarak ise sözlü sınava girdiler ve mülakatlar 12 Ekim’de sona erdi. 8 bin 242 bekçi adayı bu aşamalarda ter döktü ve şimdi sonuçların açıklanmasını bekliyor. Mülakatların sona ermesinden sonra 2 ay zaman geçti ancak sonuçlar açıklanmadı.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Adayların merakla beklediği sonuçların 20 Aralık 2019’da açıklanacağına ilişkin bir duyum gelse de resmi açıklama yapılmamıştır. Yapılan tüm aşamalarda başarılı olan adaylar güvenlik soruşturmasından da geçerse listelere girebilecektir. Listelerde asil ve yedek adaylar belirlenecektir. Bu adaylar Emniyet Müdürlüğüne bağlı eğitim şube müdürlüğü tarafından hastanelere sevk edilecektir. Bu hastanelerden sağlık kurulu raporları alınacaktır. Sağlık durumu Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için elverişli olanlar göreve başlayacaktır.

Bekçiler ilk olarak aday memur olarak görev yapacaktır. Nihai listelerin açıklanmasından itibaren 15 gün içinde göreve başlamaları gerekir. Göreve başlamayanlar ya da sağlık durumu elvermeyen adayların yerine yedekler çağrılacaktır. Sonuçlar Polis Akademisi resmi web sitesinden ilan edilecektir. Adaylar bir an önce sonuçların açıklanmasını bekliyor.

Mülakatları Sona Eren Bekçi Adayları Sonuçları Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın