Nükleer ve Maden Araştırma 10 Bin TL Maaş İle 30 Personel Alımı

Nükleer ve Maden Araştırma 10 Bin TL Maaş İle 30 Personel Alımı

Kamu personel alımı iş ilanları ile birlikte açıklanmış resmi duyurularda Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu bünyesine giriş sınavı ile 30 adet mühendis alımı yapılacağı açıklandı. Kamu personel alımı başvuru şartları nedir?

Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, kamu memur alımı ilanları için başvuru yapacak olan vatandaşların giriş şartlarında DMK ve diğer koşulların yerine getirilmiş olması gerekiyor.


Maden Araştırma 30 Personel Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?


Giriş Sınavı Başvuru Formu Kurumun http://www.tenmak.gov.tr internet sitesinden temin edilebilir.

Nükleer araştırma alımları son başvuru tarihi 28.10.2021 olarak açıklandı.

Bütün adaylar iş başvurusu için kuruma şahsen başvuru yapmaları gerekmekte.

''Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No:192, 06510 Çankaya/ANKARA''


Kamu Memur Alımı Başvuru Şartları Nedir?


İş başvurusu yapacak olan kişilerin Devlet Memurları Kanunu 48-A maddesindeki genel koşullara uygun olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu ilanları kapsamında başvuracakların Ar-Ge Uzmanı başvurularında tabloda belirtilen bölümlerden birine uygun olmaları gerekmekte ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

 

nukleer-memur.jpg

 

Kamu personel alımı ile birlikte başvuru yapacak olan adayların İktisadi ve idari bilimler fakültesi, sayısal bölümler, veterinerlik, iletişim vs. gibi kılavuzda yer alan bölümleri bitirmiş olmak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Kamusal haklardan mahrum olunmaması ve İlgili bölümlerden yurt dışında mezun olanların denklik belgesine ek doktora, yüksek lisans mezunu olması gerekmekte.

Askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve YDS sonucunun en az 70 olması, ÖSYM tarafından kabul edilmiş başka bir belge olması gerekiyor.

Görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve Ocak 2021 başı itibariyle kırk yaşını tamamlamamış olması gerekiyor.

Devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması ve 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünde taban puan olarak 80 ve üzeri sonuç almış olmak gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.