Nürnberg Başkonsolosluğu Sekreter Alımı Yapıyor

Nürnberg Başkonsolosluğu Sekreter Alımı Yapıyor
Nürnberg Başkonsolosluğu Sekreter Alımı Yapıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Şartları

İlan 4 Mart tarihinde konsolosluk tarafından yayınlanmıştır. Sekreter alımına başvuru yapacak adaylar TC vatandaşı olmalı, 41 yaşına girmemiş olmalı, en az lise mezunu olmalıdır. Ayrıca memur olmak için engel durumu olmamalıdır. Erkek adayların askerlikle ilişiği olmamalıdır. Her türlü iklim koşullarında çalışmaya engel durumu olmamalı ve sağlık kurulu raporu ile ispatlanmalıdır. Alınan kişilerin Almanca ve Türkçe dillerini iyi şekilde bilmesi gerekir. İyi derecede bilgisayar ve daktilo kullanmak gerekir.

Yukarıdaki başvuru şartlarını sağlayan adaylar gerekli belgeleri sunarak başvurularını yapacaktır. Başvuru dilekçesi, özgeçmiş, nüfus cüzdan fotokopisi, mezuniyet belgesi, askerlik belgesi ve 2 adet vesikalık fotoğraf teslim edilmelidir. 

Başvuru Usulü

Başvurular 7 Mart 2020 tarihinde ilanın yayınlanması ile başlamıştır ve 20 Mart günü mesai bitimine kadar sürecektir. Nürnberg Başkonsolosluğu adresine başvuru yapmak gerekir.

Başvurular şahsen ya da posta ile yapılabilir. Posta ile yapılan başvurularda bu belgeler gönderilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar yazılı sınava alınacaktır. Sına girerken kimlik ya da pasaport sunulmalıdır. Yazılı sınav 4 Nisan’da yapılacaktır. Sınavda Almanca Türkçe çeviri, kompozisyon ve matematik sorulacaktır.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava alınır. Bu sınav 9 Nisan’da yapılır. Bir de daktiloda uygulamalı sınav yapılacaktır. Tüm aşamalarda başarılı olan kişi işe alınacaktır.

Nürnberg Başkonsolosluğu Sekreter Alımı Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın