Öğretmen Adayları Ek Atama Bekliyor

Öğretmen Adayları Ek Atama Bekliyor

18 Martta gerçekleştirilecek olan 20 bin kişilik öğretmen ataması sonrasında öğretmen adayları ek atama yapılıp yapılmayacağının sorusuna cevap arıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 20 bin kişilik öğretmen ataması süreci devam ederken atama bekleyen on binlerce öğretmen 20 bin öğretmen atamasının son derece yetersiz olduğunu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 18 Martta yapılacak atama sonrasında ek bir öğretmen ataması yapmasını istiyor.

Sosyal medyada öğretmen adaylarının en çok konuştuğu ve yorum yaptıkları konuların başında ek atama konusu geliyor. Hatta MEB Ziya Selçuk’a bu konu ile ilgili her gün binlerce soru sorulduğu görülüyor. Birçok öğretmen adayı geçen senelerle ve mevcut öğretmen açığı göz önüne alındığında gerçekleştirilecek 20 bin sözleşmeli sayısının son derece yetersiz ve adaletsiz olduğu ifade ediliyor.

10 Bin Ek Atama Olabilir

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmasa da şuan itibari ile öğretmen açığını oldukça fazla olması ve geçen senelerde gerçekleşen atama sayılarına ulaşılması için MEB tarafından ek öğretmen atamasına sıcak bakıldığı yorumları yapılıyor.

Kulislerde ek öğretmen ataması yapılması durumunda bu sayısının 10 bin civarında olması ve resmi açıklamanın Nisan ayında yapılacağı iddia ediliyor. Nisan ayında açıklanacak bir ek öğretmen atamasının gerçekleşmesi halinde yeni eğitim öğretim yılına rahatlıkla yetişeceği ifade ediliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.