Öğretmen Adayları Ek Atama Bekliyor

Öğretmen Adayları Ek Atama Bekliyor
Öğretmen Adayları Ek Atama Bekliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 20 bin kişilik öğretmen ataması süreci devam ederken atama bekleyen on binlerce öğretmen 20 bin öğretmen atamasının son derece yetersiz olduğunu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 18 Martta yapılacak atama sonrasında ek bir öğretmen ataması yapmasını istiyor.

Sosyal medyada öğretmen adaylarının en çok konuştuğu ve yorum yaptıkları konuların başında ek atama konusu geliyor. Hatta MEB Ziya Selçuk’a bu konu ile ilgili her gün binlerce soru sorulduğu görülüyor. Birçok öğretmen adayı geçen senelerle ve mevcut öğretmen açığı göz önüne alındığında gerçekleştirilecek 20 bin sözleşmeli sayısının son derece yetersiz ve adaletsiz olduğu ifade ediliyor.

10 Bin Ek Atama Olabilir

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmasa da şuan itibari ile öğretmen açığını oldukça fazla olması ve geçen senelerde gerçekleşen atama sayılarına ulaşılması için MEB tarafından ek öğretmen atamasına sıcak bakıldığı yorumları yapılıyor.

Kulislerde ek öğretmen ataması yapılması durumunda bu sayısının 10 bin civarında olması ve resmi açıklamanın Nisan ayında yapılacağı iddia ediliyor. Nisan ayında açıklanacak bir ek öğretmen atamasının gerçekleşmesi halinde yeni eğitim öğretim yılına rahatlıkla yetişeceği ifade ediliyor.

Öğretmen Adayları Ek Atama Bekliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın