Öğretmen Alan Değişikliği Başvuruları Başlıyor

Öğretmen Alan Değişikliği Başvuruları Başlıyor
Öğretmen Alan Değişikliği Başvuruları Başlıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuru ile öğretmenlerin alan değişikliği başvurularına ilişkin ayrıntılar belli oldu. Buna göre MEB bünyesinde kadrolu olarak görev yapan ve adaylığı kaldırılan öğretmenler başvuru yapabilecek.

Mevcut öğrenim alanı dışında bir başka alana atananların, birden fazla öğrenim alanı olanların, görev yaptığı alan dışında başka bir yükseköğrenim bitirenlerin, sınıf öğretmeni olarak görev yaparken Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayanların alan değişikliği başvuruları kabul edilecektir. Bu değişiklik istemine esas teşkil eden öğrenim belgesi MEB’e sunulacaktır. Alınan bilgiler MEBBİS üzerinde değiştirilecektir. 
Sonuçların Açıklanması

 9 Aralık’ta alınmaya başlayacak ve 13 Aralık’ta sona erecektir. 23-26 Aralık’ta elektronik tercih formu ile tercihler alınacaktır. Adaylar il içinde olacak şekilde 25 tercihte bulunacaktır. Son seçenek olarak tercih dışı atanma seçeneği isteğe bağlı olarak işaretlenebilir. Bu durumda adaylar tercihleri dışında nacak boş kadro olan yerlere sistem tarafından atanacaktır. 

Atama işlemleri hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Kıdemli olanın tercihi önce değerlendirilecektir. Sonuçlar MEB personel üzerinden ilan edilecektir. Atamalar ise 31 Aralık’ta gerçekleştirilecektir. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri 17 Ocak-3 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılmalıdır. Böylece öğretmenler 15 tatilde yer değişikliği yapacak ve eğitim öğretim alamayacak.

Öğretmen Alan Değişikliği Başvuruları Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın