Öğretmen Alan Değişikliği Başvuruları Başlıyor

Öğretmen Alan Değişikliği Başvuruları Başlıyor

MEB tarafından öğretmenlerin alan değişikliği başvurularına ilişkin takvim yayınlandı. Başvurular 9 Aralık’ta başlıyor.

Başvuru Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuru ile öğretmenlerin alan değişikliği başvurularına ilişkin ayrıntılar belli oldu. Buna göre MEB bünyesinde kadrolu olarak görev yapan ve adaylığı kaldırılan öğretmenler başvuru yapabilecek.

Mevcut öğrenim alanı dışında bir başka alana atananların, birden fazla öğrenim alanı olanların, görev yaptığı alan dışında başka bir yükseköğrenim bitirenlerin, sınıf öğretmeni olarak görev yaparken Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı'nı başarıyla tamamlayanların alan değişikliği başvuruları kabul edilecektir. Bu değişiklik istemine esas teşkil eden öğrenim belgesi MEB'e sunulacaktır. Alınan bilgiler MEBBİS üzerinde değiştirilecektir. 
Sonuçların Açıklanması

 9 Aralık'ta alınmaya başlayacak ve 13 Aralık'ta sona erecektir. 23-26 Aralık'ta elektronik tercih formu ile tercihler alınacaktır. Adaylar il içinde olacak şekilde 25 tercihte bulunacaktır. Son seçenek olarak tercih dışı atanma seçeneği isteğe bağlı olarak işaretlenebilir. Bu durumda adaylar tercihleri dışında nacak boş kadro olan yerlere sistem tarafından atanacaktır. 

Atama işlemleri hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Kıdemli olanın tercihi önce değerlendirilecektir. Sonuçlar MEB personel üzerinden ilan edilecektir. Atamalar ise 31 Aralık'ta gerçekleştirilecektir. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri 17 Ocak-3 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılmalıdır. Böylece öğretmenler 15 tatilde yer değişikliği yapacak ve eğitim öğretim alamayacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.