Önceliği İnsan Olan Akçıra İlkokulu Azimle Eğitime Devam Ediyor

Önceliği İnsan Olan Akçıra İlkokulu Azimle Eğitime Devam Ediyor

Öğrencilerimizi, öz güveni gelişmiş, milli ve manevi değerleri benimseyen, topluma değer katan bireylere dönüştürmeyi misyon edindik.

1955–1956 eğitim öğretim döneminde faaliyetine başlayan okulumuz, 1997 yılında ortaokul binasının da inşası ile Akçıra İlk/Ortaokulu olarak hizmet vermektedir.

2016 senesinde okulumuza Sınıf Öğretmeni olarak göreve başlayan ve öğrencilerin eğitimi ile yakından ilgilenen Okul Müdürümüz Feyyaz Sefil, 2020 Eylül ayından itibaren müdür olarak görevine devam etmektedir. 

Önceliğin insan olmaya verildiği okulumuzda temel değerler olarak sevgi, saygı, hoşgörü, azim, çalışkanlık, ahlak benimsenmiştir.

Kaliteli bir eğitimin ön plana alındığı okulumuzda, dilek kutusu, anket, toplantı, elektronik iletiler vb. yöntemlerle öğrencilerimizin, velilerimizin vb. değerli örüşleri daimi olarak alınmakta ve değerlendirilmektedir. 

Okulun kayıt bölgemizde ikamet eden çocukların okullaşma oranlarını arttırılması, aynı zamanda da öğrencilerin devamsızlık ve uyum gibi sorunlarını giderilmesi konusuna önem vermekteyiz.

Önceki senelerde okulumuzdan mezun olan öğrenciler Anadolu Liselerine, imam-Hatip Liselerine ve Sağlık Meslek Liselerine girmeye hak kazanmış ve gurur kaynağımız olmuşlardır.

Okulumuzun sesini basında da www.memuralimi.com.tr duyuruyor ve daha fazla imkana sahip olmayı ve daha çok başarıya imza atmayı hedefliyoruz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.