Orta Vadede Yurtdışına 100 Bin İşçi Gönderilecek

Orta Vadede Yurtdışına 100 Bin İşçi Gönderilecek
Orta Vadede Yurtdışına 100 Bin İşçi Gönderilecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnşaat İşçisi Gönderilecek

Türkiye müteahhitler birliği 2019 yılında 100 bin 100 projeyi hayata geçirdi ve 400 milyar dolar ciro elde etti. Bunun 18 milyar dolarlık sözleşmesi yurtdışında hayata geçirildi. 2020 yılı içinse 20 milyar dolarlık sözleşme imzalandı. Bu projelerin hayata geçirilmesi içinse yurtdışında işçi ihtiyacı bulunuyor. İhtiyacın karşılanması için orta vadede 100 bin işçi alımı yapılacaktır. Alınan işçiler inşaat sektöründe faaliyet gösterecektir. İnşaat sektöründe deneyimi olan kişilerden seçilen işçiler yurtdışına gönderilecektir.

Körfez Ülkelerinde İhtiyaç Çok

Yurt dışında yapılan işlerde işçiler ile iş arasında uyuşmazlık yaşanabiliyor. Özellikle Körfez ülkelerinde uyuşmazlık çokça yaşanıyor. Söz konusu ülkelerde hafta sonu tatili Cuma ve Cumartesi günü yapılırken, ülkemizde Cumartesi Pazar günleri tatil yapılmaktadır. Bu durumdan ötürü Türk işçiler pek tercih edilmiyor.

Yurt dışına işçi gönderilmesinde yaşanan sorunların çözümü için 3 kamu bankası tarafından 45 bin dolarlık teşvik verilecek. Böylece yurtdışına daha fazla işçi gönderilebilecektir. Gerekli finansal destek ise bankalarca karşılanacaktır.

Yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşlar için 100 bin işçi alımı oldukça büyük bir fırsattır. Bu alımlar peyderpey yapılacaktır. Adaylar alımları takip ederek başvurularını yapabilir. Gerekli şartları sağladıkları takdirde yurtdışında çalışma imkanı bulabileceklerdir.

Orta Vadede Yurtdışına 100 Bin İşçi Gönderilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın