Özel Okul Sınavları ile Ehliyet Sınavları da İptal Edildi

Özel Okul Sınavları ile Ehliyet Sınavları da İptal Edildi

Korona virüs önlemleri kapsamında özel okullarda yapılacak olan sınavlar ile ehliyet sınavları iptal edildi.

Özel Okullar ve Kurslar Tatil

Özel öğretim kurumları yönetmeliği kapsamında faaliyette bulunan tüm özel anaokulları, ilköğretim okulları, ortaokullar, liseler, kurslar ve sosyal etkinlik merkezleri geçici olarak kapatılacaktır. Özel eğitim kurumları ile rehabilitasyon merkezleri de bu kapsamdadır. Aynı zamanda mesleki eğitim vermekte olan özel kurslar da kapatılacaktır. İş makinesi operatörlüğü kursu gibi mesleki kurslara ara verilecektir. 

Sürücü kursları da eğitim vermekte olan bir özel eğitim kursudur. Dolayısıyla bu kurslar da tatil edilmiştir. 

Sınavlar İptal

Yukarıda sayılan özel eğitim kurumları tatil edildi. Tatil süresi 16 Mart 2020 tarihinde başladı. 30 Mart 2020 tarihine kadar tatil devam edecektir. Tatil süresinde sadece eğitimlere ara verilmekle kalmayacaktır. Aynı zamanda buralarda yapılacak olan tüm sınavlar da ertelendi. Bursluluk sınavı ya da ehliyet sınavı gibi sınavlar açıklanan takvimlerde yapılmayacaktır. Bu sınavlara girecek kişiler yayınlanacak olan ilanları yakından takip etmelidir. 

Eğitim yılında bahar döneminde olmamız sebebiyle özel eğitim kurumlarının bursluluk sınavları yapılmaktaydı. Bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler seneye bu kurumlarda ücretsiz ya da indirimle eğitim alabilecektir. İşte tüm bu sınav çeşitleri şimdilik ertelendi. Herkes hangi sınava girecekse takipte kalarak yeni tarihlerin açıklanması ile haberdar olabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.