Pamukkale Üniversitesi 253 Sağlık Personeli Alımı

Pamukkale Üniversitesi 253 Sağlık Personeli Alımı

Pamukkale Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 253 personelin Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli, Sağlık Teknikeri, Psikolog, Diyetisyen, Laborant ve Eczacı olarak Üniversite Hastanesinde istihdam edilecektir.

Pamukkale Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 253 personelin 184 Hemşire, 10 Röntgen Teknisyeni, 19 Diğer Sağlık Personeli, 29 Sağlık Teknikeri, 1 Psikolog, 1 Diyetisyen, 5 Laborant ve 4 Eczacı olarak Üniversite Hastanesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

Türk vatandaşı olmak, 657 sayılı Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, 657 sayılı kanunun 53. Madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak, Çeşitli KHK ile görevden atılmamış olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Erkek adaylar için askerlik şartı aranmamaktadır, Nöbet usulü çalışmaya engel durumu olmamak, 2018 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; Hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri durumunda fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmiş olmak ve Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

Online başvuruda istenen belgeler

Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (aslı gibidir onaylı sureti veya karekodlu E Devlet çıktısı) istenmektedir.

Başvuru şekli, zamanı ve yeri

Başvurular, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren (22 Mayıs 2020) 10 (on) gün içinde Üniversitenin internet adresinden online olarak yapılacaktır. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Atanmaya hak kazanan adayların listesi başvuru bitim tarihinden 15 (On beş) iş günü sonra kurum internet sitesinde ilan edilecektir.

Önemli; Kurum tarafından Resmi gazeteye ilan verilirken 2 ilan bir arada verilmiştir. Dolayısı ile Kılavuzun ilk 3 sayfası Akademik personel ilanı son 3 sayfası ise sözleşmeli sağlık personeli ilanıdır. Şaşırmamanız için açıklanmıştır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.