Polisler Evlilik Yıldönümünde İzinli Olacak

Polisler Evlilik Yıldönümünde İzinli Olacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile polislerin mazeret iznine evlilik yıldönümü de eklendi.

Moral ve Motivasyon Arttırılacak

İçişleri Bakanlığı tarafından personellerin moral ve motivasyonunun arttırılması için çalışma yapıldı. Çalışma şartlarında iyileştirme yapılarak verimliliğin artması amaçlanmıştır. DMK’da memurlar için öngörülen mazeret izni artık evlilik yıldönümü nedeniyle de kullanılabilecektir. Bu izni yetkili amir verecektir. Böylece polisler evlilik yıldönümünde çalışmayacağı için eşleri ile plan yapabilecektir. Yıldönümü unutmak da tarih olacaktır.

Polislerin yaşadığı doğum, ölüm, evlilik gibi önemli olaylarda kurumsal ziyaretler gerçekleştirilecek ve personel yalnız bırakılmayacaktır. 

Genelgede yer alan yeniliklerden biri de polislerin senede bir kez psikologlarla görüşmesi olacaktır. Yurtdışında uygulanan bu sistemle polislerin akıl ve ruh sağlığı kontrol edilecektir. EGM bünyesindeki psikologlar bu görevi yürütecektir. Gerek görülürse görüşmeler devam edecektir. 

8/24 Modeli Uygulanacak

Polis merkezlerine bağlı resmi ekipler 8 saat çalışarak 24 saat dinlenecekler. Daha önce ekipler 12/24 esasına göre çalışıyordu. Şimdi ise tüm ekipler 8/24 esasına göre çalışacaktır. Böylece vardiyalı çalışan polisler daha az çalışarak daha çok dinlenme fırsatı bulacaktır. 
Yıllık izinler ise üçe ayrılacak ve bir tanesi kış döneminde kullandırılacaktır. Personeller her sene tüm iznini kullanacaktır.

Komiser yardımcıları Polis Akademisinde haftada bir gün hizmet içi eğitim alacak ve kendisini mesleki anlamda yetiştirmeye devam edecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.