Recep Tayyip Erdoğan’ dan 15 Temmuz Mesajı

Recep Tayyip Erdoğan’ dan 15 Temmuz Mesajı
Recep Tayyip Erdoğan’ dan 15 Temmuz Mesajı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz tarihinde yapılan alçakça darbenin ardından 5 Yıl geçmesine rağmen darbe girişimcilerine karşı dimdik duran boyun eğmeyen ve şehit olan vatandaşlarımız için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir mesaj paylaşıldı.

Erdoğan Şu Şekilde Konuşmaya Başladı:

Her yaştan, her meslekten, her kesimden insanıyla bu hayasızca akına gövdelerini siper ederek gördükleri her yerde darbecilerin önlerini keserek, anadan, yardan, evlattan, serden geçerek verdikleri mücadele sırasında gazilikle şereflenen kardeşlerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemize ve milletimize yapılan ihaneti asla unutmayacağız. Bu alçaklığın hesabını yakaladığımız tüm hainlerden sorduk, sormaya devam edeceğiz.15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam saatlerinde başlayıp ertesi gün milletimizin ayakları altında çiğnenerek sona eren bu darbe girişimi tarihimizdeki yerini bir ibret vesikası olarak almıştır.

BUNLAR EN SEFİL YARATIKLAR

Ülkemiz Cumhuriyet tarihi boyunca elbette pek çok darbeye, darbe girişimine, kalkışmaya, terör saldırısına maruz kalmıştır. Ama o gece yaşananlar, bize, kendi devletine silah doğrultan, masumların kanını döken bu hainlerin nasıl dünyanın en sefil yaratıklarına dönüşebileceğini göstermiştir.

Dünyanın her ülkesinin ve toplumun gözdesi bir coğrafyayı bin yıldır vatan kılmanın ve vatan olarak tutmanın bedelini ödüyoruz. Geride bıraktığımız 8 yılda farklı görünümler altında yaşadığımız saldırılar vatanımıza sahip çıkma mücadelemizin sürüp gideceğine işaret ediyor.

Envai kılıktaki terör örgütleri üzerinden tedavüle sürülen senaryoların amacı ülkemize diz çöktürmek, topraklarımızı yağmalamaktır.

Binlerce, on binlerce kilometre öteden terörle mücadele bahanesiyle gelip gönül coğrafyamızı kana bulayanlar Türkiye’yi aynı akıbete ortak edememenin öfkesi içerisindedir.

Bölgemizde barışı, huzuru, güvenliği sağlamak için gösterdiğimiz gayretler esasen büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda giderek güçlenen uyanışın ayak sesleridir. Terör örgütlerini kullanarak topraklarımızı tehdit edenler bu yaptıklarıyla aslında kardeşliğimizi pekiştirdiklerini anlayamadılar.

Bizim sadece ve sadece tüm insanlık adına dile getirdiğimiz hak ve adalet taleplerini kendilerininki gibi siyasi riyakarlık olarak görenler, mazlumların sesi, soluğu, umudu haline gelmemizi kavrayamadılar. Biz sadece kendimiz için ne istiyorsak tüm coğrafyamız, dostlarımız, tüm insanlık için de aynısını istiyoruz.

Dün Suriye’de bunu yaptık, Libya’da, Karabağ’da bunu yaptık. yarın da inşallah Afganistan’da ve başka yerlerde aynı hakkaniyetli duruşla kardeşlerimizin yanında olacağız. 15 Temmuz aynı zamanda bu büyük vizyonun da sembolüdür.
 

Recep Tayyip Erdoğan’ dan 15 Temmuz Mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın