Sağlığınız İçin Uyurken Modemi Kapatın

Sağlığınız İçin Uyurken Modemi Kapatın
Sağlığınız İçin Uyurken Modemi Kapatın
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mevzuat Sınırlamalar Getirmeli

Kablosuz internet bağlantıları her ne kadar hayatımızı son derece kolaylaştırıyor olsa bile bir yandan da sağlığımızı tehdit ediyor. Ulusal ve uluslar arası çapta yapılan araştırmalar neticesinde Wi-Fi’lerin en temel etkisinin dokuları ısındırmak olduğu tespit edildi. Ancak etkileri sadece dokuları ısıtmakla kalmıyor aynı zamanda kısırlık, kronik yorgunluk, uykusuzluk gibi rahatsızlıkları da tetikliyor. 

ABD ve Avrupa Birliği WİFİ ile yayılan ısıyı denetlemek için bir SAR değeri belirlemiş ve bunu mevzuatlara da eklemiştir. Ancak ülkemizde henüz böylesi bir adım atılmamıştır. Özellikle toplu yaşanan yerlerde çok sayıda kablosuz internet ağına rastlanılmakta ve insanlar ciddi bir şekilde radyasyona maruz kalmaktadır.

Henüz yasal olarak herhangi bir tedbir almak mümkün değilken en azından geceleri yatarken kablosuz ağları kapatmak bizim elimizdedir. Uzmanlar özellikle çocukların uyudukları odada ve evde açık modem olmamasını tavsiye etmektedirler. Komşularda olan modeme yapabilecek bir şey olmadığından en azından ev içerisinde gerekli tedbirlerin alınması son derece önemlidir.

Sadece modemleri değil telefonların internetlerini de yatarken kapatmak son derece önemlidir. Aksi takdirde uyku kalitesi ciddi manada etkilenecektir. Eğer mümkünse telefonların oda dışında tutulması daha faydalı olacaktır. Saate bakmak ya da alarm kurmak için çalar saatlerden alınması bir alternatif olabilir.

Sağlığınız İçin Uyurken Modemi Kapatın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın