Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama İle Sağlık Personeli Alacak

Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı İlk Defa ve Yeniden Atama İle Sağlık Personeli Alacak

Sağlık Bakanlığında yayımlandı. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM tarafından 2021 yılı ilk defa ve yeniden atama kura ilanı yayımlandı. Yeniden ve ilk defa atamaya dair başvuru detayları haberimizde.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan 2021 yılı ilk defa ve yeniden atanma kurasına dair detaylar belli oldu. Sağlık Bakanlığında 2021 yılı için ilk defa ve yeniden atanma kurasına katılacaklara dair tüm detayları ve başvuru bilgilerini bu haberimizde bulabilirsiniz.

Atamaya Tabi Branşlar

Sağlık Bakanlığı 2021 yılı kapsamında atamaya tabi branşlar uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı olarak açıklandı.

İki Yerleştirme Yapılacak

Sağlık Bakanlığı ilk yerleştirmede Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı gerçekleştirileceğini duyururken 2. yerleştirmede ise Sağlık Bakanlığı ve Başlık Kuruluşları ile diğer tüm kamu kurum ve kuruluşları için de belirtilen diğer branşlardan personel alımı yapacak. Bu branşlar eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanları olarak açıklandı.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne ait Personel Bilgi Sistemi PBS internet adresi üzerinden önline olarak yapmaları gerekiyor. Başvurular için adayların e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekecektir.

Eczacı unvanı dışındaki diğer tüm unvanlar için adaylar 2. Yerleştirmede 10 adet tercih yapabileceklerdir. Başvurular internetten 8 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla başlayacaktır.

15 Mart 2021 Pazartesi Saat 18:00’e kadar da Sağlık Bakanlığı internet sitesi olan Personel Bilgi Sistemi “PBS” üzerinden başvurular tamamlanabilecektir. Diğer tüm detaylara aşağıdaki başvuru ilanından direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru ilanı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.