Tarım Bakanlığı Gıda Sahtekarlıklarını İfşa Etti

Tarım Bakanlığı Gıda Sahtekarlıklarını İfşa Etti
Tarım Bakanlığı Gıda Sahtekarlıklarını İfşa Etti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde son yıllarda Tarım Bakanlığı tarafından yapılan yoğun denetim ve baskınlar sayesinde çikolatadan bala, etten süte kadar yüzlerce besin gurubunda sahtekârlık ve hileye başvuran yüzlerce firma hem halka ifşa ediliyor hem de çok yüklü miktarda ki para cezalarından kapatmaya kadar ağır cezalarla karşı karşıya kalıyorlar.

Tarım Bakanlığı daha önce dönemlerde de ürettikleri ürünlerde hile ve sahtekârlık yapan ve halk sağlığını riske atan firmaları resmi sitesinde açıklamıştı. Dün gece itibari ile Tarım Bakanlığı ürettikleri ürün ve gıdalarda sahtekârlık yapan ve halk sağlığını hiçe sayan firmaları açıkladı.

Ürünlerinde Eşek Eti Çıkan Restoranlar Bile Oldu

Tarım Bakanlığı tarafından yapılan denetim ve incelemeler neticesinde birçok marka ve üründe sahtekarlık ve hile tespit edilirken bunlar içinde kebapçılık ve sucuk imalatı yapan bazı işletmelerde eşek etinin kullanıldığının tespit edilmesi ise olayın korkunçluğunu bir kez daha ortaya koydu.

Bakanlığın açıkladığı listede 74 firmaya ait 99 üründe sahtekârlık, hile ve halk sağlığını riske atan durumlar tespit edildiği Bu firmaların hangileri olduğu ve hangi ürünlerde hangi sahtekarlık ve hilelere başvurulduğunu öğrenmek isteyenler ise bakanlığın resmi sitesindeki duyurular kısmında tüm listeyi ve raporları en ince ayrıntısına göre inceleyebiliyor.

Tarım Bakanlığı Gıda Sahtekarlıklarını İfşa Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın