Sağlık Bakanlığı Atamalarında Hangi Bölüm Mezunu Kaç Puanla Atandı

Sağlık Bakanlığı Atamalarında Hangi Bölüm Mezunu Kaç Puanla Atandı

2019/7 KPSS yerleştirmeleri ile Sağlık Bakanlığına 8 bin 845 aday yerleştirildi. ÖSYM tercih sonuçlarını açıkladı.

Kadro Bazında Puanlar

Sağlık Bakanlığı kadrolarına 8 bin 845 atama yapıldı. Adaylar KPSS puanı ile tercihlerini yaptı ve yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM ise tercih sonuçlarını açıkladı. Böylece hangi kadroya en düşük kaç puanla atanıldığı öğrenildi. Bu bilgiler sonraki yerleştirmede tercih yapacak adaylar için büyük önem taşıyor. Adaylar yerleşmek istedikleri unvanlara en son kaç puanla yerleşme olduğunu görerek tercihlerini şekillendirebilir. Böylece yerleştirme ihtimalleri de artacaktır. 

Yerleştirmelerde en yüksek puanla alım yapılan kadro diyetisyenlik oldu. 66 diyetisyen alımında en düşük 91,088 puanla yerleşildi. Bu puanın altında kalan adayların ise hiç şansı olmadı. 

En düşük puanla yerleşilen bölüm ise perfüzyonist olanlarda oldu. 20 perfüzyonist en düşük 59 puanla yerleşme fırsatı buldu. ÖSYM tarafından açıklanan tabloya bakıldığında lisans mezunu olanların daha yüksek puanlarla yerleştiği görüldü. 80’li puanların altında lisans yerleştirmesi yapılmadı. Önlisans mezunu olan sağlık teknikerleri ise genellikle 70’li puanlarla yerleşti. Ayrıca kontenjan arttıkça yerleştirme taban puanının da azaldığı görüldü. Az alım yapılan bölümlere yüksek puanlı alımlar yapıldı.

KPSS ile tercih yapacak olan adaylar kendi meslekleri bazında bu tabloyu incelemelidir. Ayrıca önceki yıllardaki yerleştirme sonuçlarına da bakmakta fayda vardır. böylece yerleştirme puanlarının nasıl seyrettiği görülecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.