Sağlık Bakanlığı GİH sınıfına 24 kamu personeli alımı yapıyor

Sağlık Bakanlığı GİH sınıfına 24 kamu personeli alımı yapıyor

Resmi Gazete ilanında yer alan kamu personeli alımında 24 uzman yardımcısı istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı 24 memur alım alımı için öncelikle aranan kriter KPSS'dir.

Sağlık Bakanlığı uzman yardımcısı kadrolarında kamu personeli alımı yeni yılda başlayacak. 24 memur alımı için Resmi Gazete'de 20 Aralık'ta yayımlanarak kamuoyuyla paylaşıldı.

Başvuruların 15 Ocak 2020 Çarşamba günü başlaması planlama arasındandır. Son başvuru tarihi ise 27 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 18.00’da sona erecektir.

Uzman yardımcısı alım süreci 17 Şubat ile 28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınav ise T.C. Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde yapılacak. Başvuru yapacakların ilerleyen tarihlerde sınav giriş belgeleri yayımlanacak.

15 Ocak'ta başlayacak sınav başvuruları Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden online bir şekilde gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak PBS (personel bilgi sistemi)'ye giriş yaparak sistem üzerinden adım adım aşamaları takip edecek.

Başvuru şartları;

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuza göre adayların 2018 veya 2019 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan en az 70 puan almaları gerekmektedir. 

Aranan diğer bir kriter yaş şartıdır. Başvuru yapacakların son başvuru tarihi itibariyle en fazla 35 yaşında olma şartı bulunmaktadır. Mezuniyet şartına göre ise adayların hukuk, işletme, iktisat, maliye, kamu yönetimi, inşaat mühendisliği, endüstri mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, mimarlık, biyoloji, kimya ve istatistik bölümlerinden mezun olunması gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı 24 uzman yardımcısı alımı için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.