Sağlık Bakanlığı İller Arası Yer Değiştirme Duyurusu Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı İller Arası Yer Değiştirme Duyurusu Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan 2020 Ocak ayı iller arası yer değiştirmelere ilişkin ilan yayınlandı.

Yer Değiştirme Takvimi

Sağlık bakanlığı iller arası yer değiştirme kurası için başvurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden alınacaktır. 25 Aralık başvurular alınmaya başlamıştır ve 2 Şubat saat 18.00 son başvuru günüdür. Başvuruların başlaması ile münhal yerler ilan edilmiştir. Adaylar bu süre içinde en fazla 10 tercih yapacaktır. 

PBS üzerinde elektronik başvuru yapıldıktan sonra çıktı alınarak bakanlığın evrak birimine gönderilecektir. Kargo ya da elden teslim ile evrak teslimi yapılabilir. Evrak teslimi 8 Ocak ile 20 Ocak günü saat 18.00’a kadardır. Alınan belgeler incelenir ve 20 Ocak tarihinde başvurusu kabul edilenler ilan edilir. Başvurusu reddedilerek listeye giremeyenler 20 Ocak- 21 Ocak 18.00’a kadar itiraz edecektir. İtiraz sonuçları incelenecek ve 28 Ocak’ta PBS üzerinden ilan edilecektir. Bu aşamalardan sonra kesin liste oluşturulacak ve kura aşamasına geçilecektir. 

Kura Ocak’ta

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre yapılacak olan 2020 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 29 Ocak 2020 tarihinde noter huzurunda yapılacaktır. Adayların tercihleri doğrultusunda kurada atandıkları yerler çıkacaktır. Böylece iller arası yer değiştirme için bekleyen sağlık personelleri yer değiştirme yapacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.