Sağlık Sigortası Olanların Tedavi Giderleri Karşılanacak

Sağlık Sigortası Olanların Tedavi Giderleri Karşılanacak
Sağlık Sigortası Olanların Tedavi Giderleri Karşılanacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müşteriye Jest Yapılacak

Sağlık sigortası yaptıranların kovid 19 tedavisinde bu sigortayı kullanıp kullanılamayacağı merak ediliyordu. İşte bu konu hakkında yetkili ağızlardan beklenen açıklama yapıldı. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, sağlık sigortansın korona virüs tedavisini yüzde 99 oranında karşılayacağını açıkladı.

Standart bir sağlık sigortası poliçesinde virüs riski için ayrı bir prim alınmamıştır ve teminata da dahil değildir. Ancak sigorta şirketleri şu zor günlerde müşterileri için bir jest yaptı. Kovid 19 vakaları da sigortanın kapsamına alındı. 

Şu anda ülkemizde 4 milyon kişinin özel sağlık sigortası bulunuyor. Poliçe gereği kovid 19 hastalarının sağlık giderlerinin yüzde 15’i ödenebilecektir. Ancak yapılan düzenleme ile yüzde 99 ödeme sağlanacak. Böylece özel sağlık sigortası olanlar özel hastanelerde neredeyse ücretsiz olarak tedavi olabilecektir. 

KOBİ’ler İçin Adım Atıldı

Benli tarafından yapılan açıklama ile KOBİ’ler hakkında da bilgi verildi. Önümüzdeki günlerde KOBİ’lerin alacak sigortası için de adım atılacaktır. Bu sayede ekonomik hareketlilik sağlanması amaçlanıyor. Bu konuda Türkiye Sigorta Birliği ile Hazine ve Maliye Bakanlığı temas halinde çalışmalara devam etmektedir. Sigortacılık hizmetlerinin uzaktan yürütülmesi için gereken adımlar atılacak. Bu sayede vatandaşlar sigortacılık işlemleri için dışarı çıkmayacak, elektronik ortamda halledebilecektir.

Sağlık Sigortası Olanların Tedavi Giderleri Karşılanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın