Sağlık Sigortası Olanların Tedavi Giderleri Karşılanacak

Sağlık Sigortası Olanların Tedavi Giderleri Karşılanacak

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, sağlık sigortası olanların kovid 19 tedavi giderlerinin yüzde 99’unun karşılanacağını açıkladı.

Müşteriye Jest Yapılacak

Sağlık sigortası yaptıranların kovid 19 tedavisinde bu sigortayı kullanıp kullanılamayacağı merak ediliyordu. İşte bu konu hakkında yetkili ağızlardan beklenen açıklama yapıldı. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, sağlık sigortansın korona virüs tedavisini yüzde 99 oranında karşılayacağını açıkladı.

Standart bir sağlık sigortası poliçesinde virüs riski için ayrı bir prim alınmamıştır ve teminata da dahil değildir. Ancak sigorta şirketleri şu zor günlerde müşterileri için bir jest yaptı. Kovid 19 vakaları da sigortanın kapsamına alındı. 

Şu anda ülkemizde 4 milyon kişinin özel sağlık sigortası bulunuyor. Poliçe gereği kovid 19 hastalarının sağlık giderlerinin yüzde 15’i ödenebilecektir. Ancak yapılan düzenleme ile yüzde 99 ödeme sağlanacak. Böylece özel sağlık sigortası olanlar özel hastanelerde neredeyse ücretsiz olarak tedavi olabilecektir. 

KOBİ’ler İçin Adım Atıldı

Benli tarafından yapılan açıklama ile KOBİ’ler hakkında da bilgi verildi. Önümüzdeki günlerde KOBİ’lerin alacak sigortası için de adım atılacaktır. Bu sayede ekonomik hareketlilik sağlanması amaçlanıyor. Bu konuda Türkiye Sigorta Birliği ile Hazine ve Maliye Bakanlığı temas halinde çalışmalara devam etmektedir. Sigortacılık hizmetlerinin uzaktan yürütülmesi için gereken adımlar atılacak. Bu sayede vatandaşlar sigortacılık işlemleri için dışarı çıkmayacak, elektronik ortamda halledebilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.