Sakarya uygulamalı bilimler üniversitesi işçi alımı yapıyor

Sakarya uygulamalı bilimler üniversitesi işçi alımı yapıyor

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi rektörlüğü tarafından bugün yayınlanan ilan ile işçi alımı yapılmaktadır.

Başvuru usulü

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi rektörlüğü tarafından 27 Aralık 2019 tarihinde yani bugün ilana çıkıldı. 31 Aralık 2019 tarihine kadar başvuru yapmak mümkündür. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacaktır. Elektronik olarak ya da bizzat giderek başvuru yapmak mümkündür.

Başvuru yapacak adayların ön lisans veya lisans KPSS’den en az 60 puan almak gerekir. Aynı statüdeki işlere başvuru yapacak engelli adaylardan ise herhangi bir baraj puanı istenmeyecektir. Adayların EKPSS’ye ya da KPSS’ye girmiş olmaları yeterli olacaktır. Fakat kariyer gruplarına ait ilanlara başvuru yapacak engelli adayların ilgili puan türünden en az 60 puan almaları istenmektedir.

Başvuracak adayların en az ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Adayların en az 18 en fazla 40 yaşında olmaları gerekmektedir. Kamu haklarından yoksun bırakılanların başvuruları geçersiz kabul edilecektir. Ayrıca terör örgütleri ile iltisaklı ya da irtibatlı olan kimselerin de başvuruları kabul edilmeyecektir. 

Adayların herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli, malullük veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir. Son aşama olarak yapılacak güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması istenmektedir. Başvuru yapanlar arasında çekilecek kura 9 Ocak 2020 tarihinde saat 11.00’da gerçekleştirilecek.  Kurada isimleri belirlenen adaylar Sakarya Üniversitesi’nin internet sitesinden ilan edilecek ve mülakat tarihi açıklanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.