Samsun Büyükşehir 67 Memur Alımı Yapıyor

Samsun Büyükşehir 67 Memur Alımı Yapıyor
Samsun Büyükşehir 67 Memur Alımı Yapıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada alınacak 67 personelin 20 Mühendis, 1 Mimar, 2 Kimyager, 31 Tekniker, 11 Tahsildar ve 2 Avukat olarak kurum bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel nitelikler 

657 sayılı devlet memurları kanunun 48 inci maddesinin A fıkrasında belirtilen genel şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, Yapmış olmak, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak), Görevini yapmasına engel akıl veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Başvuruda istenen belgeler

Başvuru formu (kurum internet sitesinden temin edilecektir), Nüfus cüzdan fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecektir), 2018 KPSS sınav sonuç belgesi, Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurum tarafından tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkodlu bilgisayar çıktısı, Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 4 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak), Avukatlık kadrosu için avukatlık ruhsatı aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurum tarafından tasdik edilebilir) ve Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe istenmektedir.

Başvuru yeri, tarihi ve şekli

Adaylar başvuruda istenen belgeler ile birlikte 8 – 19 Haziran 2020 Cuma günü mesai bitimine (17:00) kadar Kurum internet sitesi üzerinden elektronik olarak, şahsen veya iadeli taahhütlü posta ile müracaatlarını yapabilecektir.

Sözlü sınav 6 – 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Küçük Toplantı Salonunda (Denizevleri Mahallesi 228. Sokak No:4 Atakum / SAMSUN) yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Samsun Büyükşehir 67 Memur Alımı Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın