Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 56 şehirde mühendis, şoför ve memur alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 56 şehirde mühendis, şoför ve memur alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personel kapsamında kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere 203 boş kadroya mühendis, aşçı, şoför ve memur alımı yapacaktır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 4/B sözleşmeli personel alımı ilanları ile birlikte sözlü sınav gerçekleştirilmeden KPSS (B) puan sıralaması esas alınarak 56 şehirde 203 adet boş bulunan kadroya mühendis, aşçı, şoför ve memur alımı yapacaktır.


Alım yapılan kadrolar için ödenecek maaşlar


Mühendis için en az 6.765 TL

Büro personeli için en az 4.039 TL

Destek personeli için en az 3.788 TL


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvuru şartları


•    01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

•    Merkez Teşkilatında büro personeli ve mühendis unvanlı pozisyonlar ile Taşra Teşkilatında mühendis, mimar ve şehir bölge planlama unvanlı pozisyonlar için ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) puan türünden 70 puan almış olmak.

•    Destek personeli alımı için başvuru yapacakların ortaöğretim mezunları için KPSSP(94) puan türünden puan almış olmaları gerekiyor.

•    Kamu alımları için görev almak isteyenlerin sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilirler.


Sanayi bakanlığı başvuru belgeleri nelerdir?


1.    Diploma veya mezuniyet belgesi.

2.    Ortaöğretim kurumlarının aşçılık, kurum beslenmesi veya mutfak bölümlerinden mezun olan adayların diplomalarını ve 2 yıl deneyime sahip olduğunu gösterir belgesi.

3.    Aşçı pozisyonuna başvuracak ortaöğretim kurumlarının diğer alan mezunların ise 2 yıl deneyime sahip olduğunu gösterir belgeyi ve ilgili alandaki sertifikalar.

4.    Ortaöğretim kurumlarının Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olan adayların diplomaları.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı memur, aşçı, şoför ve mühendis alımı başvuru bilgileri


•    4/B sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihi 26.12.2021 olarak açıklanmıştır.

•    Kamu personel alımı için başvuru yapmak isteyen adayların hemen aşağıda yazılı olan resmi devlet sitesi üzerinden online yapmaları gerekiyor.

Başvuru yapmak için tıklayınız

Başvuru kılavuzunu indirmek için tıklayınız

İletişim Bilgileri


Adres: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı (Eskişehir Yolu 7.km) 2151. Cd. No:154/A 06530 Çankaya/Ankara

E-posta: sinav@sanayi.gov.tr

Telefon: 0 ( 3 1 2) 201 57 29

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.