Satışı Yasak Olmasına Rağmen Elektronik Sigara Satışı Yapılıyor

Satışı Yasak Olmasına Rağmen Elektronik Sigara Satışı Yapılıyor

Sağlığa zararlı olması nedeniyle yasaklanan elektronik sigaralar yasak yollarla ve hatta araba bagajında bile satılmaya devam ediyor.

Yasak Çare Olmadı

Yurtdışında başlayan elektronik sigara furyası ülkemizi de etkisi altına almıştır. Hükümet tarafından sigara içilmemesi için yürütülen pek çok kampanya vardır. Bir de elektronik sigaranın ortaya çıkması ile hemen önlemler alınmaya başlanmıştır. Toplumda elektronik sigara kullanımının yaygınlaşması ile bu sigaraların satışı yasaklanmıştır. Sigarayı bırakmak isteyenlerin çokça tercih ettiği bu ürünün yasal yollarla satılması yasaktır. 

E sigara satışının yasaklanması maalesef ki çözüm olmadı. Bu işi yapan kişiler elektronik ortamda satış yapmaya devam ediyor ancak fatura kesmiyor. Ürünler de kargo ile gönderiliyor. Telefon yoluyla sipariş alan, reklam yaparak satış yaptığını ilan eden kişiler de bulunuyor. Hatta işportacılık ile bile elektronik sigara satılıyor. Araba bagajına koyduğu ürünleri belirli yerde satan kişiler mevcut. Yasal olarak satışı yasak olsa da halen isteyenler kolayca e sigara bulabiliyor.

Daha Sıkı Önlemler Alınmalı

Kapalı alanlarda sigara içme yasağı için uzun zamandır yürütülen çalışmalar meyvesini vermiştir. Elektronik sigara satış yasağı da meyvelerini verecektir. Ancak bu yasak ciddi şekilde denetlenmelidir. Yasağa uymayanlar cezalandırılmalıdır. Caydırıcı cezalar sayesinde bu işi yeniden yapmaları önlenmelidir. Böylece özellikle gençlerin zehirlenmesi önlenecektir. Çünkü e sigara en çok genç kuşağın ilgisini çekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.