Satışı Yasak Olmasına Rağmen Elektronik Sigara Satışı Yapılıyor

Satışı Yasak Olmasına Rağmen Elektronik Sigara Satışı Yapılıyor
Satışı Yasak Olmasına Rağmen Elektronik Sigara Satışı Yapılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yasak Çare Olmadı

Yurtdışında başlayan elektronik sigara furyası ülkemizi de etkisi altına almıştır. Hükümet tarafından sigara içilmemesi için yürütülen pek çok kampanya vardır. Bir de elektronik sigaranın ortaya çıkması ile hemen önlemler alınmaya başlanmıştır. Toplumda elektronik sigara kullanımının yaygınlaşması ile bu sigaraların satışı yasaklanmıştır. Sigarayı bırakmak isteyenlerin çokça tercih ettiği bu ürünün yasal yollarla satılması yasaktır. 

E sigara satışının yasaklanması maalesef ki çözüm olmadı. Bu işi yapan kişiler elektronik ortamda satış yapmaya devam ediyor ancak fatura kesmiyor. Ürünler de kargo ile gönderiliyor. Telefon yoluyla sipariş alan, reklam yaparak satış yaptığını ilan eden kişiler de bulunuyor. Hatta işportacılık ile bile elektronik sigara satılıyor. Araba bagajına koyduğu ürünleri belirli yerde satan kişiler mevcut. Yasal olarak satışı yasak olsa da halen isteyenler kolayca e sigara bulabiliyor.

Daha Sıkı Önlemler Alınmalı

Kapalı alanlarda sigara içme yasağı için uzun zamandır yürütülen çalışmalar meyvesini vermiştir. Elektronik sigara satış yasağı da meyvelerini verecektir. Ancak bu yasak ciddi şekilde denetlenmelidir. Yasağa uymayanlar cezalandırılmalıdır. Caydırıcı cezalar sayesinde bu işi yeniden yapmaları önlenmelidir. Böylece özellikle gençlerin zehirlenmesi önlenecektir. Çünkü e sigara en çok genç kuşağın ilgisini çekmektedir.

Satışı Yasak Olmasına Rağmen Elektronik Sigara Satışı Yapılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın