Seminerler İçin Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenmeyecek

Seminerler İçin Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenmeyecek

Bu sene ilk kez uygulanan ara tatilde öğretmenler seminerlere katıldı ancak ek ders ücreti almayacaklar.

Ek Ders Ödemeleri Bekleniyordu

2019-2020 eğitim öğretim döneminde ilk kez ara tatil uygulaması yapıldı. Geçtiğimiz hafta öğrenciler 9 gün tatil yaptı. Öğretmenler ise okullar açılmadan önce yapmaları gereken seminerin bir haftasını ara tatilde yerine getirdi. Ancak ara tatil için ek ders ödenip ödenmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. İlk ara tatil olduğu için uygulamada kafa karışıklığı yaşandı. 

Öğretmenler seminer döneminde ders işlemedikleri için ek ders görevi de yerine getirmiyorlar. Her ne kadar seminerler eğitim dönemi içinde yapılmış olsa da ek ders yapılmadığı için ek ders görevi de ödenmemelidir. Ancak bu konuda bir açıklama yapılmadığı için öğretmenler de idare de ek ders ücretleri hakkında kararsız kaldı. Ek ders ücretlerinin ödenmesine ilişkin bir kararname çıkmadığı için ödeme yapılmayacaktır. 

Resmi Yazı Gönderildi

Beklentileri sona erdirecek olan resmi yazı il milli eğitim müdürlükleri tarafından okullara gönderilmeye başlandı. İlgili yazıda ara tatil dönemlerinde ek ders ödemelerinin yapılmaması gerektiği bildirildi. Okullara ikinci bir emre kadar ödemelerin yapılmaması emri verildi.
18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılan seminer eğitimleri için ek ders ücreti ödemeyecektir. Okul müdürlükleri öğretmenlerin maaş hesabını buna göre yapmalıdır. Yapılan hesaplamalar il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.