Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı Ne Zaman

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı Ne Zaman
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı Ne Zaman
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mali Müşavirlik Sınavları

Her sene 3 dönem halinde mali müşavirlik sınavları yapılmaktadır. Staja başlama, serbest muhasebeci mali müşavirlik (SMMM), Özel SMMM ve yeminli mali müşavirlik (YMM) sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlar yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılmaktadır. 2020 Yılı Tesmer (TÜRMOB) sınav takviminin açıklanması ile 2020 yılında yapılacak olan müşavirlik sınav tarihleri belli oldu. 

Açıklanan takvime göre 2020/1 Dönemi SMMM Sınavı 14-15 Mart 2020 tarihinde yapılacaktır. İlk kez katılacak olanlar 16.12.2019-10.01.2020 tarihleri arasında başvuru yapacaktır. İlk kez başvuracak adaylar 31 Ocak 2020 tarihi itibariyle stajını fiilen tamamlamış olmalıdır. Staj dosyaları tam olmalıdır. 

Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır.  Elektronik olarak ön başvuru yapıldıktan sonra çıktı alınacak, başvuru dosyasına eklenerek SMMM Odası Başkanlığına teslim edilecektir. İlgili oda başvuruyu kabul ederse elektronik ortamda onaylayacaktır. 

Tekrar sınava girecek olanlar ise 20.01.2020-21.02.2020 tarihleri arasında başvuru yapacaktır. Bu adayların sadece elektronik başvuru yapması yeterlidir. 

Tüm başvurular süresinde yapılmalıdır. Sınavlara başvuru yapıldıktan sonra istenen ücretler TÜRMOB Temel Eğitim ve Staj Merkezi’nin (TESMER) hesabına banka kanalıyla ödenecektir. İş Bankası ve Halk Bank aracılığıyla ödeme yapılabilir. Kredi kartı ile TESMER Otomasyon Sistemi üzerinden ödeme yapılabilir.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı Ne Zaman

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın