Sivas Belediye Başkanlığı 67 Memur Alacağı Duyuruldu

Sivas Belediye Başkanlığı 67 Memur Alacağı Duyuruldu
Sivas Belediye Başkanlığı 67 Memur Alacağı Duyuruldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre alınacak 67 personelin kadın ve erkek olmak üzere itfaiye eri olarak görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasındaki genel şartları taşımak; Türk vatandaşı olmak, affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan mahkum olmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak, erkek adayların askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve engeli bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, En az Lise ve dengi okul ve yine en az Ön Lisans mezunu olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adayların; KPSSP93 ve KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmaları, C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmaları, erkek adaylar için 1.67 cm, kadın adaylar için 1.60 cm boyunda olmaları, boyların metreden fazla olan kısmı ile kiloları arasında (+, – 10) kilo fark olması, ve sınav tarihi itibarı ile 30 yaşını doldurmamış olması ve yükseklik fobisi olmaması şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

İş Talep Formu ilanın en alt kısmındaki linkten veya belediye internet adresinden temin edilecektir, Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyece tasdik edilebilir), En az C sınıfı sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyece tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı ve 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak) istenmektedir.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

Adaylar istenen evraklar ile birlikte 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 20 Mart 2020 tarihi Cuma günü saat 17:00’a kadar Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi müracaat masasına Şahsen müracaatlarını yapabilecekler. 

Sınava hak kazanan adaylar için isim listesi belediye internet sayfasında 27 Mart 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Adaylar için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak olup, sözlü sınav 2 Nisan 2020 Perşembe günü saat 09:00’da yapılacaktır. (sözlü ve uygulamalı sınav aynı gün bitmez ise bir sonraki gün devam edecektir)

Adaylar için son müracaat tarihi 20 Mart 2020’dir.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Sivas Belediye Başkanlığı 67 Memur Alacağı Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın