Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yüksek maaşla sözleşmeli 9 personel alımı yapılacak.

Başvurular Başladı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yüksek ücretli sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İlan DPB üzerinde 16 Aralık tarihinde yani bugün yayımlanmıştır. Başvurular alınmaya başlamıştır ve son başvuru tarihi 27 Aralık’tır. 3 pilot, 3 havacılık sertifikasyon uzmanı ve 3 havacılık simülatör uzmanı alımı olmak üzere toplam 9 personel alınacaktır. 

Her bir pozisyon için başvuru şartları ilanda belirtilmiştir. Aranan şartlar oldukça detaylıdır. Bu yüzden adaylar başvuru yapmadan önce ilanı detaylı olarak incelemelidir. Mezuniyet şartı, sertifikalar, ICAO mevzuatına hakimlik, kendi alanında en az 3 yıl tecrübe, iyi derecede İngilizce bilmek gibi şartlar aranmaktadır. 

Personel Alımı Usulü

Başvurular Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Elektronik ortamda doldurulan iş talep formu, TC fotokopisi, mezuniyet belgesi, adli sicil kaydı, sağlık beyanı belgeleri sunulacaktır. Ayrıca ilanda sağlanması gereken şartlara ilişkin belgeler de eklenecektir. Pilot Bilgi Formu, Pilot lisansı, Sağlık Sertifikası, Uçuş kayıt defterinin ilk ve son 2 sayfasının fotokopisi sunulacaktır.

Şartları sağlayan adaylar mülakata alınacak ve güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır. Bu aşamalarda başarılı olan kişiler ilan edilecektir. Sonuçlar genel müdürlük web adresinde ilan edilecektir. Bu duyurular tebliğ niteliğindedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.