Sömestr Tatili Ne Zaman

Sömestr Tatili Ne Zaman
Sömestr Tatili Ne Zaman
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sömestr Tatiline 1 Aydan Az Kaldı

2019-2020 eğitim öğretim dönemi 9 Eylül tarihinde başlamıştır. Kasım ayında ilk kez ara tatil yapıldıktan sonra eğitim yeniden devam etti. Şimdi ise öğrenciler hevesle 15 tatilin gelmesini bekliyor. Ara tatilden önce ilk sınavlara giren öğrenciler 15 tatilden önce ise ilk dönemin son sınavlarına girecekler. Sınav maratonunun ardından ise 15 tatilde dinlenme ve gezme fırsatı bulacaklar.

Öğrenciler karnelerini alarak sömestr tatiline girecektir. Güz dönemi karneleri 17 Ocak 2020 Cuma günü verilecektir. Öğrenciler 17 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında tatil yapacaktır. Yeni eğitim yarıyılı ise 3 Şubat’ta başlayacaktır.

İkinci Ara Tatil Ne Zaman?

İkinci dönemin başlamasından sonra öğrenciler bir ara tatil daha yapacak. Sonrasında ise yaz tatiline girilerek eğitime ara verilecek. İkinci ara tatil 3 Nisan Cuma günü ders bitimi ile başlayacak ve 13 Nisan Pazartesi günü yeniden ders başı yapılacak. Tatillerde öğrenciler hem derse ara verecek, dinlenecek hem de gezme ve sosyalleşme imkanı bulacak.

2019-2020 eğitim öğretim döneminde ilk kez ara tatil modeli benimsendi. Her dönemde bir kez olmak üzere senede iki kere ara tatil yapılacaktır. Böylece çocuklar derslere dinlenme molası verecektir.

Sömestr Tatili Ne Zaman

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın