SPL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

SPL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

7-8 Aralık tarihinde yapılan SPL sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

2 Hafta İçinde Sonuçlar Açıklanıyordu

Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kurulu (SPL) sınavları bu sene 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. 2019 SPL sınavına giren adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merakla beklemektedir. Lisanslama sınavına giren adaylar sonuçların açıklanması ile kariyerlerinde de değişiklik yapacaktır.

Henüz 2019 SPL sonuçları açıklanmadı. Sonuçların açıklanmasını bekleyen adayların merakını gidermek adına önceki yıllarda yapılan SPL sınavlarını inceledik. Buna göre sınav tarihinden itibaren 2 hafta içinde sonuçlar açıklanıyordu. Elektronik sınav sonuçları ise 3 haftaya açıklanmaktadır.

Geçen yıllara ait veriler değerlendirildiğinde birkaç güne sonuçların açıklanacağı düşünülmektedir. Hemen açıklanmasa dahi sonuçların açıklanması Aralık ayı içerisinde gerçekleşecektir. Ocak ayına yani 2020 yılına sonuçlar kalmayacaktır. 

Nasıl İtiraz Edilir?

SPL sonuçlarının açıklanması ile birlikte sonuçtan memnun kalmayan adaylar itiraz etmek isteyebilir. Sonuçların elektronik ortamda ilan edilmesi tebliğ mahiyeti taşır. Bu nedenle sonuçların internette yayınlanmasından itibaren 7 gün içinde itiraz edilmelidir. 

SPL Başvuru Sistemi’nde bulunan İtirazlar bölümünden itiraz edilebilir. Ancak adayların sınav sorularına itiraz etmesi mümkün değildir. Yalnızca puanlarının yanlış hesaplandığı iddiası ile itiraz edebilir. İtirazlar değerlendirilirken de sadece puanlar yeniden hesaplanacaktır. Maddi hata varsa düzeltilecektir. Başka bir inceleme ya da düzeltme yapılmayacaktır. Sonuçların ilanını sitemizden inceleyebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.